НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Щоб партії працювали в інтересах громадян, потрібно забезпечити прозорість політичного фінансування, – Олександр Новіков

Посилання скопійовано
Щоб партії працювали в інтересах громадян, потрібно забезпечити прозорість політичного фінансування, – Олександр Новіков

Дотримання «копенгагенських критеріїв», що є вимогою для вступу країн до ЄС, передбачає забезпечення прозорості політичних фінансів. Європейська комісія звернулася до GRECO стосовно оцінки  відповідності практик і законодавства України щодо політичного фінансування та звітування. Тому важливим є ухвалення закону про відновлення подання звітів політпартій, яке зупинено ще три роки тому. Бо це забезпечить формування доброчесної влади та суспільства. Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час експертного обговорення «Правила політичного фінансування та відповідальність за їх порушення: продовження реформи для забезпечення прозорості та підзвітності». 

За його словами, важливо не відкладати ухвалення нагальних рішень органами влади, які потрібні для відновлення звітування партій.

«Ми не змінимо ситуацію, доки всі органи влади працюють з наслідками, потрібно, в першу чергу, працювати з причинами. Тому мета НАЗК – змінити наявні підходи та забезпечити прозорість політичного фінансування (партій та виборчих кампаній), аби політпартії працювали на користь громадян, а не великого бізнесу. Для цього потрібно забезпечити прозорість звітування політичних партій та звітності виборчих фондів», – зазначив Олександр Новіков. 

За його словами, завдяки співпраці НАЗК з Центральною виборчою комісією (ЦВК) минулого року закладено підґрунтя для подання фінансових звітів виборчих фондів за допомогою електронних сервісів до  реєстру POLITDATA (окрім звітів про референдуми). 

«НАЗК змінює підходи до перевірки звітів політичних партій. Наразі Агентство працює над автоматизацією усіх процесів  подання та перевірки звітів у реєстрі POLITDATA», – зауважив Голова НАЗК. 

Але процеси цифровізації неможливо реалізувати без ухвалення закону про відновлення подання звітів політпартій та їх перевірки. Ще півроку тому НАЗК подало на розгляд Кабінету Міністрів України відповідний законопроект щодо відновлення звітування й перевірок. «Ми очікуємо на рішучі та системні дії Уряду в цьому питанні», –  зазначив очільник НАЗК. 

Захід організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння та підтримки Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Відеозапис обговорення за посиланням

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

29 Травня 2023
НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у податківця
26 Травня 2023
Сімейні цінності: НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у столичних службовців
26 Травня 2023
Ефективне виконання Державної антикорупційної програми забезпечить вступ України в ОЕСР та гарантуватиме прозорість у процесах відбудови 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр