Представники НАЗК взяли участь у міжнародному семінарі з питань державного контролю за фінансуванням передвиборної агітації

У Києві пройшов міжнародний семінар «Державний контроль за фінансуванням передвиборної агітації на виборах Президента України: досягнення й виклики», організований Представництвом Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії.

Від Національного агентства з питань запобігання корупції, яке під час виборів Президента України 2019 р. виконувало контрольні повноваження щодо фінансування передвиборчої агітації, участь у заході взяли член Національного агентства Наталія Корчак, керівник Департаменту з питань запобігання політичній корупції Руслан Ігонін та представник Департаменту координації антикорупційної політики Кирило Попов.

«Ми зробили певні висновки за час виборчого процесу, виокремивши важливі для Національного агентства проблемні питання, визначивши особливості розмежування повноважень, компетенції, проаналізувавши превентивну складову та наявні прогалини у чинному законодавстві, які гальмують механізм притягнення до відповідальності осіб за протоколами про адміністративні правопорушення, складеними уповноваженими особами агентства. Для нас надзвичайно важливо вдосконалити отриманий під час Президентських виборів досвід, адже сьогодні ми є учасниками позачергових парламентських виборів», –  зазначила Наталія Корчак.

 Учасники міжнародного семінару розглянули питання взаємодії та комунікації державних органів під час виборчого процесу, характеру виявлених у звітах порушень та застосування санкцій, дотримання кандидатами правил фінансування виборчих фондів, нормативного регулювання здійснення внесків на підтримку кандидатів, визначення та дотримання  гендерних квот під час виборів тощо. Серед рекомендацій, необхідних на думку міжнародних експертів для посилення контролю за фінансуванням виборчих кампаній, – зміни з метою вдосконалення законодавства, створення електронної системи звітності для партій та кандидатів й обміну інформацією, спрощення механізму надання внеску,  підвищення якості співпраці державних органів контролю тощо.