НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Найбільшу нафтопромислову компанію у світі внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

Посилання скопійовано
Найбільшу нафтопромислову компанію у світі внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну глобальну нафтопромислову компанію SLB (колишня Schlumberger) зі штаб-квартирою в США до переліку міжнародних спонсорів війни. Згідно з інформацією, наданою Агентству Радою економічної безпеки України, після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія не лише не засудила військові дії агресора, але й розширила свій бізнес на його території.

Американська компанія SLB відіграє критичну роль для держави-агресора, займаючи 8% російського нафтосервісного ринку. Компанія чітко заявляє, що її внесок у російську економіку склав вже понад $4,5 млрд у вигляді податків, а штат SLB в росії налічує 11 500 співробітників, які працюють на низку заводів і сервісних центрів. Крім того, в росії SLB має широку мережу дочірніх підприємств, що дозволяє компанії обходити міжнародні санкції.

SLB тісно співпрацює з російськими нафтогазовими гігантами, зокрема компаніями «Газпром», «Роснефть» та «Лукойл». Усі перелічені підприємства перебувають під санкціями США. Після початку повномасштабної війни SLB не розірвала свої зв’язки з російськими клієнтами. Навпаки, компанія розширила свій бізнес, перейнявши контракти на обслуговування та постачання обладнання у конкурентів, які залишили ринок.

У третьому кварталі 2022 року виторг підрозділу SLB, що займається дослідженням пластів у росії та Центральній Азії, зріс на 25%, тим самим перевищивши показники в інших регіонах. З травня до жовтня 2022 року SLB поставила на російські підприємства понад 900 партій своєї продукції. Наразі компанія продовжує брати участь у тендерах, які оголошують російські компанії.

У минулому SLB вже порушувала санкції, запроваджені урядом США, зокрема, постачаючи обладнання до Ірану та Судану у 2000-х роках, а також обслуговуючи арктичні проекти дочірніх компаній «Газпрому» після 2014 року. В останньому випадку на компанію чекав штраф на $1,4 млн.

У жовтні 2022 року SLB зіткнулася з хвилею критики, оскільки понад 9000 співробітників компанії у росії отримали повістки про призов на військову службу на робочому місці. Крім того, компанія забороняє працівникам долучатися до роботи дистанційно, аби ті не могли уникнути мобілізації.

«SLB, як і сотні інших іноземних бізнесів, все ще відкрито підтримує російську військову машину. Водночас компанія заявляє, що не порушує жодних санкцій. Якщо у міжнародних компаній досі є така можливість, понад рік після початку повномасштабного вторгнення, тоді наше завдання – ліквідувати подібні лазівки в санкційному режимі. Ми закликаємо наших американських партнерів взяти під контроль ситуацію з SLB і вжити необхідних заходів для припинення діяльності компанії на території держави-агресора», – зазначила очільниця напрямку мінімізації корупційних ризиків у санкційній політиці НАЗК Агія Загребельська.

Нагадаємо, що внесення до переліку міжнародних спонсорів війни є потужним репутаційним інструментом. Усі включені до переліку компанії вносяться до бази даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком та використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Таким чином взаємодія із базою World-Check допомагає захищати міжнародний фінансовий сектор від спонсорів російської війни, співпраця з якими є небезпечною для соціально відповідального бізнесу.

Роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

29 Травня 2023
НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у податківця
26 Травня 2023
Сімейні цінності: НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у столичних службовців
26 Травня 2023
Ефективне виконання Державної антикорупційної програми забезпечить вступ України в ОЕСР та гарантуватиме прозорість у процесах відбудови 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр