НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

«Перебудова процесів і рівні правила для всіх створюють умови для ефективної системи запобігання та боротьби з корупцією», – Голова НАЗК на конференції «Сім років антикорупційної реформи»

Посилання скопійовано
«Перебудова процесів і рівні правила для всіх створюють умови для ефективної системи запобігання та боротьби з корупцією», – Голова НАЗК на конференції «Сім років антикорупційної реформи»

9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, представники антикорупційних органів, міжнародних партнерів та громадськості  обговорили  досягнення, виклики та перспективи в роботі антикорупційної системи під час конференції «Сім років антикорупційної реформи».

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков зауважив, що це сім перших років, коли Україна запобігає і бореться з корупцією. Адже до цього не було відповідного законодавства та не існувало спеціалізованих органів. 

«Перебудова процесів і рівні правила для всіх створять умови для ефективної системи запобігання та боротьби з корупцією. Надзвичайно важливо прийняти Антикорупційну стратегію, як це днями зробили в США. НАЗК було провайдером її розробки в Україні. Але понад рік Парламент не ухвалює документ. З прийняттям Стратегії ми побачимо іншу державу та інший рівень антикорупційної культури»,  — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

Голова НАЗК розповів про основні зміни та новації в роботі за два роки після перезавантаження Агентства. 

«НАЗК оновило Реєстр декларацій, який є найбільшим реєстром у світі та має унікальний модуль для перевірки. Ми вже виявили недостовірних відомостей у деклараціях на понад 1 млрд грн. Вперше почали захищати інтереси викривачів, зокрема захистили 18 людей», —  зазначив Олександр Новіков. 

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова окреслила  інструментарій, що допомагає правоохоронцям,  і основні напрями роботи. 

Голова Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Олена Танасевич зазначила, що за два роки діяльності ВАКС ухвалив 56 вироків, з яких 47 є обвинувальними та 9 – виправдувальними, у яких 55 осіб засуджено та 11 виправдано. До реальної міри покарання у виді позбавлення волі засуджено 33 особи. За її словами, ВАКС відбувся як незалежна та неупереджена інституція. 

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник зауважив, що антикорупційні реформи набрали таких обертів, що зупинити їх просто неможливо. Зараз потрібно разом з міжнародними партнерами і громадянським суспільством дати їм новий імпульс.

«НАБУ показало приклад, як можна сформувати потужну команду правоохоронного органу з використанням найкращих методик. Нещодавно прийняті зміни до Закону про НАБУ дозволять  забезпечити проведення прозорого конкурсу з обрання директора НАБУ», — зазначив Артем Ситник. 

Серед ключових здобутків НАБУ і САП він назвав  притягнення до відповідальності близько тисячі осіб, направлення до суду майже 300 справ за обвинуваченням у кримінальних злочинах майже 600 осіб. 

В. о керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук розповів про новий інструмент — цивільну конфіскацію та підкреслив важливість системи E-case. 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна відзначила прогрес у роботі антикорупційних органів проти корупції, а також окреслила, що необхідно зробити для посилення їх ефективності. 

«Ми показали стійкість і можливість захищати цю реформу. Головне — ми робимо антикорупційні реформи не лише задля внутрішніх змін і через запит суспільства, а через те, що це стратегічне питання суб’єктності держави,  —  резюмувала Анастасія Радіна. 

Міжнародні партнери відзначили успіхи України на шляху боротьби з корупцією та акцентували увагу не необхідності прийняття Верховною Радою Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки.

Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен серед основних досягнень створеної антикорупційної системи назвав системи електронного декларування та публічних закупівель.  

Пан Крістенсен також наголосив на важливості цифровізації, співпраці з журналістами-розслідувачами та громадянським суспільством.

На необхідності прийняття Антикорупційної стратегії наголосила директорка проекту USAID «ВзаємоДія (SACCI)» Ека Ткешелашвілі. 

Міністр закордонних справ Данії Йеппе Кофод зауважив, що боротьба з корупцією в Україні стала наріжним каменем. За його словами, Україна розбудувала антикорупційну систему, але потрібно впровадити комплексну концепцію протидії корупції якомога швидше. 

Посол Європейського Союзу Матті Маасікас, Голова представництва ЄС в Україні зазначив: «У боротьбі з корупцією немає ніяких бар’єрів. З моменту Революції Гідності Україна зробила значний прорив у боротьбі з корупцією. Результати уже є відчутними. Важливо їх утримати. Європейський Союз надаватиме у цьому підтримку», – зазначив Посол ЄС в Україні. 

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін зауважила, що попри численні виклики Україна досягла значного поступу. 

«Нова антикорупційна архітектура змінила Україну. Велике значення має система електронного декларування, адже кожен може побачити статки посадовців», – зазначила Крістіна Квін. 

Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд зазначив, що Швейцарія і надалі  підтримуватиме боротьбу з корупцією в Україні та закликав консолідувати антикорупційну інфраструктуру. Він відзначив прогресивність українського антикорупційного законодавства, зокрема щодо повернення активів. 

Конференція організована НАЗК і НАБУ за сприяння Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) та Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI). 

Запис конференції можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/TYnicnT

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

10 Серпня 2022
НАЗК внесло до списку кандидатів на міжнародні санкції відомих пропагандистів та суддів, причетних до справ проти російських опозиціонерів
9 Серпня 2022
Повідомляйте про схеми обходу санкцій росіянами на порталі «Війна&Санкції»
9 Серпня 2022
Оголошено добір на 3 відкриті вакансії в НАЗК
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр