НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

«В Україні ми вважаємо IT інструменти основою для забезпечення нульової толерантності до корупції» – Олександр Стародубцев, заступник Голови НАЗК

Посилання скопійовано
«В Україні ми вважаємо IT інструменти основою для забезпечення нульової толерантності до корупції» – Олександр Стародубцев, заступник Голови НАЗК

У рамках 9-ої Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції відбувся захід, організований делегацією з Італії, під назвою “Виклики та можливості Інформаційно-комунікаційних технологій для запобігання та виявлення корупції та зміцнення чесності та прозорості”.

Українську делегацію представляв Олександр Стародубцев, заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Його виступ був присвячений шести інноваційним антикорупційним інструментам НАЗК, які покликані створити нову систему відносин між державою та її громадянами. 

Серед них – Реєстр декларацій, Реєстр звітів політичних партій POLITDATA, Антикорупційний портал, Портал «Приховані інтереси», Реєстр корупціонерів та Портал повідомлень про корупцію, який невдовзі представить Агентство. Олександр Cтародубцев розповів про головні технічні характеристики цих інструментів та результати їх впровадження.

Як зазначив заступник Голови НАЗК, сьогодні світова економіка залежить від швидких транзакцій, мобільного банкінгу та криптовалюти. Кризові умови, такі як COVID-19, впливають на те, як люди діють, та створюють більше можливостей для корупції.

Таким чином, антикорупційні органи не можуть зберігати застарілі підходи до боротьби з корупцією, поки правопорушники діють у цифровому світі.

Для вирішення цього питання українська делегація запропонувала розробити спеціальну платформу для обміну найкращими цифровими практиками та інструментами у всьому світі, подібну тій, що має Європол для взаємодії щодо кіберзлочинів.

Він додав, що для справді ефективної взаємодії у цій сфері на сьогодні особливо важливо забезпеченими єдині стандарти даних для всіх країн. У майбутньому це дозволить державам простіше обмінюватися інформацією одна з одною та вдосконалити вже існуючі механізми.

Заступник Голови НАЗК також зазначив, що протягом останніх кількох років Україна постійно шукала шляхи боротьби з корупцією, випробовуючи нові інструменти та механізми впливу на корупційні ризики. Як результат, минулого тижня Україна стала шостою найпрозорішою країною у рейтингу Open Data Maturity. 

Також Олександр Стародубцев згадав про систему Prozorro.Продажі, яка на цьому тижні отримала найпрестижнішу нагороду у сфері відкритого урядування — Open Government Partnership Awards-2021.

“Ми вважаємо, що міжнародне співробітництво є життєво важливим для протидії корупції, і ми готові не лише говорити про свій досвід, але й доводити нашу відданість Конвенції ООН. Ми готові поділитися кодом цих продуктів і адаптувати його відповідно до потреб вашої організації. Щоб допомогти вам розробити зручний інтерфейс і надати вам ефективні дизайнерські рішення”, – зазначив Олександр Стародубцев у зверненні до країн-учасниць Конференції. 

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

31 Березня 2023
Суд визнав винним колишнього керівника департаменту держзакупівель Міноборони у справі за адмінпротоколом НАЗК
30 Березня 2023
Будують на крові: НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни China State Construction Engineering Corporation
30 Березня 2023
Звіти політпартій досі на карантині: коли партії почнуть звітувати про витрачені бюджетні кошти
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр