НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

Реалізація Державної антикорупційної програми — інструмент оздоровлення всіх сфер життя держави 

Посилання скопійовано
Реалізація Державної антикорупційної програми — інструмент оздоровлення всіх сфер життя держави 

Затвердження Урядом Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки (ДАП) – це надзвичайно важлива подія для антикорупційної політики держави, але найголовніше  тепер — забезпечити її результативне та своєчасне виконання всіма органами влади. Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, коментуючи оприлюднення ДАП Урядом. 

“Ми часто говоримо про те, що корупція – це хвороба. А кожна хвороба має бути правильно діагностована. Антикорупційна стратегія – це правильно поставлений діагноз з прогнозованим результатом – одужанням, а Державна антикорупційна програма  – це схема лікування пацієнта”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

За його словами, ДАП – це конкретний план, що має бути реалізований у встановлені терміни. Відтепер усі органи влади мають зосередитися на виконанні цього документа. Адже це дасть конкретні результати для демократичних реформ і мінімізації корупційних ризиків у кожній сфері, а найважливіше – спростить взаємодію держави з громадянами та бізнесом. Крім того, реалізація заходів ДАП сприятиме прозорій повоєнній відбудові та інтеграції України до ЄС, НАТО та ОЕСР.  

Він додав, що це програма, яка точно не залишиться на папері, адже законом і рішенням Уряду про затвердження програми НАЗК делеговано повноваження щодо створення системи координації, моніторингу та оцінки ефективності її реалізації. Наразі НАЗК завершує розробку спеціального IT-інструменту для моніторингу та оцінки виконання ДАП. Кожен орган влади регулярно вноситиме інформацію про те, що він вже зробив. Тому громадяни зможуть простежити, які органи влади ефективно працюють у сфері антикорупції, а які є аутсайдерами.

НАЗК координуватиме процес виконання документа  усіма органами влади. 

Наразі Національне агентство на виконання закону та рішення Уряду розробляє необхідну для координації, моніторингу та оцінки правову рамку, зокрема:  

  • порядок координації реалізації Антикорупційної стратегії та виконання програми;
  • порядок проведення моніторингу та оцінки ефективності реалізації Антикорупційної стратегії та виконання програми;
  • порядок надання міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, державними підприємствами, установами та організаціями статистичної інформації про результати роботи; 
  • положення про інформаційну систему моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.

Як і хто виконуватиме ДАП? 

ДАП – дорожня карта для органів влади задля протидії корупції. Завдяки ДАП кожна галузь отримала низку найважливіших антикорупційних завдань, виконання яких зменшить ризик корупції у всіх, та, в першу чергу, у 15 пріоритетних сферах. За кожним  заходом закріплено конкретних виконавців і чіткий строк досягнення результату. Головний відповідальний орган – НАЗК. 

“Національне агентство має безпосередньо виконати 26% заходів програми. Це найбільша кількість. Крім того, НАЗК, здійснюючи координацію та моніторинг прогресу виконання програми усіма виконавцями, буде звітувати про виконання ДАП”, – зазначив Олександр Новіков. 

Найбільшу після НАЗК кількість завдань мають виконати Міністерство юстиції, Міністерство економіки, Міністерство фінансів, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки та інші органи влади. 

Нагадаємо, 4 березня Кабінет Міністрів України затвердив Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки. ДАП — це документ, що визначає систему конкретних антикорупційних заходів, спрямованих на виконання Антикорупційної  стратегії. 13 березня її текст оприлюднено на сайті Уряду.

ДАП охоплює такі сфери: підвищення ефективності системи протидії корупції; 

забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію; оборона; правосуддя; державне регулювання економіки; митна справа та оподаткування; будівництво, земельні  відносини та інфраструктура; охорона здоров’я; освіта та соціальний захист; антимонопольна політика. 

Текст ДАП за посиланням. (https://cutt.ly/A858F1Z)

Усі матеріали за темою ДАП –  https://cutt.ly/c8jqouF.

#ДАП 

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
23 Березня 2023
Визнають так звані «Л/ДНР» та допомагають рф утримувати економіку: НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни  
23 Березня 2023
НАЗК працює над зменшенням корупційних ризиків під час відбудови
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр