НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

Результати роботи НАЗК за 6 місяців війни

Посилання скопійовано
Результати роботи НАЗК за 6 місяців війни

Саме сьогодні, у День Незалежності України, виповнюється рівно шість місяців від початку повномаштабної війни, яку розпочала росія проти нашої держави. 

Війна нас не зламала. Ми об’єдналися, вистояли і гідно даємо відсіч ворогу.

З першого дня війни НАЗК виступає надійним тилом для наших захисників, тримаючи санкційний фронт, шукаючи колаборантів та виявляючи корупційні ризики у стратегічно важливих сферах діяльності держави.

Розповідаємо про ключові результати роботи НАЗК за 6 місяців:

Запобігання корупції 

 • проведено 1626 моніторингів корупційних ризиків у проектах законів та актів Уряду, 26 антикорупційних експертиз цих проектів
 • 12 корупційних ризиків виявлено у процесах вступної кампанії до ЗВО у 2022 році, запропоновано закладам вищої освіти близько 30 заходів впливу на корупційні ризики
 • 19 операційних і корупційних ризиків ідентифіковано у державній системі гуманітарної допомоги, рекомендації для їх усунення передані відповідним державним органам

Антикорупційна політика

 • 20 червня Верховна Рада ухвалила Антикорупційну стратегію до 2025 року. Отже, НАЗК почало розробку державної програми з її виконання, яка визначить чіткі КРІ з подолання корупції для органів влади та перетворить Україну на європейську країну, відповідну стандартам для члена ЄС з доброчесною владою, верховенством права та сталою демократією. Антикорупційна політика стане частиною всіх видів політик у процесі набуття членства в ЄС та відбудови України після війни
 •  НАЗК, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 
 • Представники НАЗК взяли участь у розробці розділу «Антикорупційна політика» Плану відновлення України в межах робочої групи з питань антикорупційної політики, що створена при Національній раді з відновлення України.

Забезпечення нульової толерантності до корупції

 • у рамках проекту «Ukraine NOW. Візія майбутнього» (https://vision.nazk.gov.ua) опубліковано 21 відеоінтерв’ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки
 •  спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО України випущено 7 серій мультфільму «Доброчесність онлайн».
 •  запущено NAZK.Study (https://study.nazk.gov.ua/) – навчальну платформу, де кожен зможе пройти безкоштовні онлайн-курси на антикорупційну тематику.  

 Конфлікт інтересів та пошук колаборантів 

 • складено 14 адмінпротоколів через конфлікт інтересів
 • надано 370 персональних роз’яснень про врегулювання конфлікту інтересів
 • виявлено 2300 фактів можливої колабораційної діяльності, які передано до СБУ
 • надіслано 106 повідомлень про ознаки вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки.

Фінансовий контроль

 • відновлено роботу з проведення моніторингу способу життя, розпочато моніторинг щодо 34 декларантів.

Звітування політичних партій 

 • Відтепер фінансові звіти політичних партій та кандидатів під час виборів будуть доступними для ознайомлення кожному українцю через портал POLITDATA. Це питання врегульовано Постановою ЦВК № 90 від 12.08.2022. 

Санкції та пошук іноземців у керівних органах російських компаній, іноземних компаній, які продовжують працювати в росії та фінансувати війну.

 • разом з МЗС створено портал «Війна&санкції» – головну базу даних про санкції, накладені через напад росії на Україну: https://sanctions.nazk.gov.ua/ та  визначено кандидатами для накладення міжнародних санкцій понад 19,2 тис. фізичних та 4,1 тис. юридичних осіб, які причетні до агресії проти України. 

Відповідні пропозиції НАЗК надіслало до Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Офіс Генерального прокурора, Служба безпеки України, а також дипломатам в США, ЄС, Великій Британії, Канаді та інших країнах санкційної коаліції. 

Нагадаємо, що роль НАЗК у ідентифіцікаї кандидатів на санкції передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Міжнародною групою з питання санкцій проти росії (https://bit.ly/3PRPmsm).

 • Опрацьовано 400 російських компаній, у складі керівних органів яких (СЕО, наглядові ради) виявлено понад 400 іноземців з 48 країн. НАЗК направило 290 листів вказаним особам та рекрутинговим компаніям для припинення їх роботи на агресора.

Гуманітарна допомога 

 • Працівниками НАЗК разом з бізнесом було створено Штаб гуманітарної допомоги при НАЗК (Штаб UA). Штаб доставив понад 90 млн грн гуманітарного вантажу до таких міст: Київ, Харків, Суми, Чернігів, Кривий Ріг, Краматорськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Миколаїв. 
 • Штаб надав допомогу бійцям, які працюють на Донецькому, Дніпропетровському, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському напрямках. Для них закупили та передали військове спорядження.

Наближаємо перемогу разом! 

 Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

31 Березня 2023
Суд визнав винним колишнього керівника департаменту держзакупівель Міноборони у справі за адмінпротоколом НАЗК
30 Березня 2023
Будують на крові: НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни China State Construction Engineering Corporation
30 Березня 2023
Звіти політпартій досі на карантині: коли партії почнуть звітувати про витрачені бюджетні кошти
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр