НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
337
протоколів
складено
221
обгрунтованих
висновків скасовано
3118
направлено матеріалів
до Нацполіції
25 тис.
проведених
спецперевірок
Своєчасності подання декларацій та спецперевірки

Рік роботи НАЗК: фінансовий контроль 

Посилання скопійовано
Рік роботи НАЗК: фінансовий контроль 

Електронне декларування та перевірка декларацій – серед ключових функцій Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Вони є складовими ширшої напрямку роботи НАЗК – фінансового контролю.

Рік тому повне переформатування цього напряму у НАЗК розпочав заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець, який з 2015 року вів активну громадську діяльність, у тому числі й у складі Громадської ради доброчесності.

«Не буду приховувати, стати заступником Голови – це був справжній виклик. Виклик без жодної хвилини сумнівів. За цей рік ми створили головне – основу команди, фахової і мотивованої. Я вдячний своїй команді за цей рік. Вдячний і моїм колегам від громадськості, які почали брати активну участь у житті НАЗК та допомагають нам рухатися у правильному напрямку», – говорить Роман Сухоставець.

Серед основних здобутків за рік:

  • створено нові прості роз’яснення для суб’єктів декларування;
  • розроблено необхідні нормативні акти для перевірки декларацій. З травня 2020 року розпочато понад 1 тис. перевірок топ-посадовців;
  • підвищено якість перевірок декларацій: виявлення не технічних помилок, а реальних порушень на мільйони гривень;
  • спрощено комунікацію декларантів з працівниками НАЗК, які перевіряють декларації: замість паперових листів спілкування перевели в онлайн електронною поштою. Також надіслати інформацію до НАЗК можна в особистому кабінеті в Реєстрі;
  • завершено перевірку 446 декларацій, у яких виявлено недостовірне декларування на 497 млн грн;
  • у 97 деклараціях встановлено ознаки кримінальних порушень та направлено матеріали правоохоронцям;
  • здійснено превентивні заходи для того, аби запобігти відповідальності кількох тисяч суб’єктів декларування за неподання/несвоєчасне подання декларації. У результаті кількість фактів неподання/несвоєчасного подання декларацій суттєво зменшилась. Разом з цим направлено до суду 128 адмінпротоколів стосовно топ-посадовців за несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, а також передано правоохоронцям 247 обґрунтованих висновків про умисне неподання декларацій.

Ще один важливий напрям фінконтролю – моніторинг способу життя суб’єктів декларування. У 2020 році вперше з часу створення НАЗК було розпочато проведення моніторингу способу життя. До цього напрямку в нашій команді доєдналися й одні з кращих журналістів-розслідувачів. Зараз вони використовують свій досвід в НАЗК.

«Найвищу» оцінку нашої роботи дав Конституційний Суд. Через рішення КСУ ми змушені були зупинити перевірки декларацій, а чиновники, в деклараціях яких ми виявили недостовірні дані, вже не будуть за це відповідати. Проте запевняю, що з цієї кризи ми вийшли лише сильніші. Ми ще раз почали все з початку. Уже фіналізовано проект нового Порядку повної перевірки декларацій, провели громадські обговорення» – розповідає Роман Сухоставець.

Також важливим кроком стало оновлення Реєстру декларацій до кампанії декларування-2021.

Серед важливих змін до Реєстру:

  • тепер персональні дані не зникають, а відтак можна створювати нову декларацію на основі попередньої – всі дані будуть збережені;
  • входити в Реєстр можна не тільки з різних пристроїв, але й з різними КЕП;
  • подати повідомлення про відкриття валютного рахунка в банку за кордоном тепер можна в Реєстрі декларацій. Раніше треба було заповнювати форму від руки та надсилати листом в НАЗК.

«Вірю, що більшість державних службовців – доброчесні. Робимо усе можливе, аби вони не робили ненавмисних помилок», – підсумовує Роман Сухоставець.

Більше про досягнення напрямку у дописі заступника Голови НАЗК: http://bit.ly/36ex7Jh.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

21 Жовтня 2021
Результати роботи НАЗК за напрямком запобігання політичній корупції за 9 місяців: у звітах виявлено ознаки 30 кримінальних правопорушень
20 Жовтня 2021
НАЗК направило до суду 10 адмінпротоколів за тиждень 
19 Жовтня 2021
Топ-3 сфери регулювання нормативно-правових актів, які були предметом антикорупційної експертизи НАЗК
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр