НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
8
79
судових справ викривачів
супровід яких здійснює НАЗК
364
антикорупційних
програм перевірено
129
антикорупційних
експертиз проведено
9735
кількість осіб внесених
до реєстру корупціонерів
Запобігання та протидія корупції

«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції

Посилання скопійовано
«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції

3 червня 2021 року Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков виступив із промовою на Спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН проти корупції, яка відбувається в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, США.

Головна мета Спеціальної сесії — схвалення Політичної декларації, яка підтверджує наміри країн виконувати Конвенцію ООН проти корупції та розбудовувати міжнародне співробітництво за цим напрямом.

«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами. Боротьбу за демократичні цінності, за стале демократичне майбутнє», — зазначив Олександр Новіков протягом виступу.

Він підкреслив, що головними засобами, які Україна використовує в запобіганні та протидії корупції, сьогодні є цифрові інструменти, сильні антикорупційні інститути та якісне законодавство.

Олександр Новіков також запропонував ООН розширити діалог щодо антикорупційних диджитал-інструментів, які сьогодні демонструють свою беззаперечну ефективність.

«Щоб якнайкраще використати весь наш антикорупційний арсенал, ми пропонуємо активізувати міжнародне співробітництво за напрямом розроблення антикорупційних ІТ-рішень. Українські антикорупційні цифрові інструменти вже отримали глобальне визнання. Отже, ми прагнемо поділитися цією практикою з нашими міжнародними партнерами», — додав Голова НАЗК. 

Також у зв’язку з тим, що сьогодні Верховна Рада України ухвалила законопроекти 4651 та 5309, Голова НАЗК наголосив на необхідності забезпечити стале функціонування цих засобів та убезпечити антикорупційні органи від постійних атак.

З повним текстом промови Голови НАЗК можна ознайомитися нижче.

 

 

Пане Президенте, шановні пані та панове.

Для мене честь представляти Україну на Спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН проти корупції.

Україна вітає прийняття політичної декларації, яка підтверджує наше спільне зобов’язання щодо ефективного запобігання та протидії корупції. Адже корупція є міжнаціональним явищем, яке, як і пандемія COVID-19, впливає на економіку та добробут наших країн, суттєво підриває розвиток та безпеку у всьому світі.

І сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами. Боротьбу за демократичні цінності, за стале демократичне майбутнє.

Джерелами цих воєн є особливості нашого радянського минулого. Тому в обох випадках ми можемо перемогти лише за допомогою сучасної та прогресивної зброї.

Поміж цієї зброї ми бачимо передові цифрові інструменти, сильні антикорупційні інститути та якісне законодавство. 

Що стосується цифрових інструментів, то за останні 7 років Україна стала одним зі світових лідерів у розробці антикорупційних ІТ-рішень.

Ми переосмислили систему державних закупівель, запровадивши електронну систему Prozorro. Сьогодні українці можуть бачити інформацію про кожен товар, який закуповує уряд. Завдяки цій інноваційній та неупередженій системі за останні п’ять років Prozorro дала можливість заощадити понад 6 млрд доларів, що раніше живило корупцію.

Оскільки неможливо підкупити комп’ютер, Міністерство цифрової трансформації України впроваджує нові технології трансформації адміністративних послуг. Ставши першою державою світу, яка впровадила цифровий паспорт, що має таку ж юридичну силу, як і паперовий, за три роки ми плануємо зробити 100 % публічних послуг доступними в Інтернеті, що значно зменшить можливості розповсюдження корупції.

Водночас Україна є першою країною, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників, розробляючи найдосконалішу систему розкриття інформації про фінансові результати.

На сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції, яке я очолюю, має найбільшу систему великих даних про активи публічних службовців, якою є Реєстр електронних декларацій. Реєстр відкритий для всіх громадян, і щороку посадовці подають до нього понад 800 тис. електронних декларацій.

До того ж усі декларації публічних службовців перевіряються автоматично за допомогою спеціальної системи контролю. Ця ІТ-система автоматично порівнює дані в деклараціях з інформацією в 14 інших державних реєстрах. За таких умов посадовець не може зазначити неправдивих даних у декларації без того, щоб це не помітило НАЗК.

Розроблення цих інструментів не було б можливим без широкої технічної та експертної підтримки Програми розвитку ООН, яка залишається нашим надійним партнером.

Збереження та забезпечення належного функціонування цих та інших механізмів запобігання корупції залишається одним із ключових пріоритетів нашого Агентства.

Разом з іншими антикорупційними органами НАЗК представляє ефективну систему.

Незважаючи на постійні напади, подібні до того, що ми зазнали від нашого Конституційного Суду минулого року, українські антикорупційні органи продовжують діяти доброчесно та працювати на результат.

Завдяки роботі Національного антикорупційного бюро Україна вперше в історії побачила затримання високопосадовців. Серед них — народні депутати, судді, керівники державних підприємств та Голова Державної фіскальної служби.

НАБУ активізувало міжнародне співробітництво України, проводячи успішні спільні антикорупційні операції разом із колегами з Польщі та США.

Від нового Антикорупційного суду, заснованого менш ніж два роки тому, ми очікуємо, що покажемо гідне покарання для цих чиновників найближчим часом.

Одночасно ми продовжуємо вдосконалювати наше антикорупційне законодавство та практики, суворо дотримуючись Конвенції ООН проти корупції.

Минулого року наше Агентство залучило понад 100 стейкхолдерів до розроблення Антикорупційної стратегії. Поміж цих зацікавлених сторін — представники громадянського суспільства, міжнародні організації та бізнес. Після прийняття Стратегії парламентом вона буде суттєво сприяти потенціалу України. Стратегія забезпечить чіткі орієнтири для судової реформи, реформи правоохоронних органів, покращення умов для ведення бізнесу та знищення корупції в оборонному секторі.

Нарешті, щоб якнайкраще використати весь наш антикорупційний арсенал, ми пропонуємо активізувати міжнародне співробітництво за напрямом розроблення антикорупційних ІТ-рішень. Українські антикорупційні цифрові інструменти вже отримали глобальне визнання. Отже, ми прагнемо поділитися цією практикою з нашими міжнародними партнерами.

Щоб це відбулося, Україна залишається відкритою для більш широкої дискусії щодо передового досвіду цифрової боротьби з корупцією як в ООН, так і на регіональному рівні.

Сьогодні Україна протидіє двом триваючим війнам, включаючи зовнішню агресію. Отже, моя країна особливо цінує міжнародну підтримку та співпрацю, спрямовану на відновлення порядку, заснованого на правилах, та досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Дякую!

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

13 Жовтня 2021
Екс-заступниця міністра та народний депутат: на наступному тижні для надання пояснень НАЗК запрошує 26 осіб
13 Жовтня 2021
НАЗК направило до суду 28 адмінпротоколів за тиждень
12 Жовтня 2021
НАЗК оголосило конкурс на зайняття трьох посад 
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр