Центри адміністративних послуг (ЦНАП) мають зіграти важливу роль у виконанні Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, адже вони пропонують зручні альтернативи корупційним практикам, які сприятимуть значній економії державних коштів. Про це сьогодні заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час онлайн-конференції «Протидія корупції на місцевому рівні», організованої проектом «ULEAD з Європою».
«У разі надання соціально-адміністративних послуг на базі Центрів адміністративних послуг економія бюджету може досягати до 10 млрд грн. Тобто від впровадження ЦНАПів вільних від корупції будуть конкретні практичні результати», — прокоментував Голова НАЗК.
Під час конференції було презентовано посібник «Як створити ЦНАП, вільний від корупції», участь у створенні якого взяв керівник Департаменту антикорупційної політики НАЗК Дмитро Калмиков. Цей матеріал містить практичні рекомендації, які дозволять ЦНАПам запобігати корупційним ризикам у своїй роботі.
«Фактично ЦНАП — це антикорупційний орган, тому що він робить корупцію майже неможливою в разі реалізації принципів, які наведені в цьому посібнику», — зазначив Олександр Новіков.
Він наголосив, що через рішення Конституційного Суду України (КСУ) не вся інформація опублікована в посібнику може бути застосована на практиці. Зокрема, втратили актуальність дані про відповідальність за корупційні й пов’язані з корупцією злочини в частині, яка передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
Голова НАЗК також підкреслив, що НАЗК продовжує робити все можливе, аби надавати посадовцям інформацію про запобігання корупції. Зокрема, НАЗК розробило новий проект Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, ознайомитися з якими можливо за посиланням.

