НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Україна має три пріоритети на шляху до виконання рекомендацій GRECO: відновлення декларування і звітування партій, виконання ДАП, ухвалення закону про лобізм – Олександр Новіков

Посилання скопійовано
Україна має три пріоритети на шляху до виконання рекомендацій GRECO: відновлення декларування і звітування партій, виконання ДАП, ухвалення закону про лобізм – Олександр Новіков

НАЗК готове до відновлення обов’язкового електронного декларування та звітування партій. Відповідного рішення про відновлення декларування зараз очікує громадськість та міжнародні партнери. На цьому зауважив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час зустрічей з Генеральним директором з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейської Комісії (NEAR) Гертом-Ян Копманом та з керуючим директором з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої діяльності Міхаелем Зібертом в Брюсселі.

“Електронне декларування – це ключовий інструмент запобігання корупції. Щороку понад 700 тисяч посадовців мають звітувати про своє майно та статки. Героїчні дії наших військових та звільнення більшої частини країни від окупантів дозволяють нам відновити цей процес вже зараз, тому очікуємо відповідне рішення Парламенту найближчим часом”, – заявив Олександр Новіков на зустрічі з Гертом-Ян Копманом.

Нагадаємо, що Україна, в рамках Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, взяла на себе зобов’язання виконати низку вимог, серед яких – відновлення обов’язкового декларування статків чиновників. Згідно з документом, відповідний закон має бути прийнято до кінця липня 2023 року.

Зокрема, Голова НАЗК запевнив представника Європейської служби зовнішньої діяльності Міхаеля Зіберта в тому, що Україна готова до законодавчого врегулювання лобізму, що забезпечить прозорість та підзвітність у політичних процесах держави.

“Україна продовжує свій шлях реформ та боротьби з корупцією незважаючи на війну та жахливі злочини проти людяності, які вчиняє росія на нашій землі. Ми боремось за цінності демократії не на словах, а діями. Війна не зупинила нашу державу від ухвалення Антикорупційної Стратегії до 2025 року та Програми з її виконання. Імплементація Державної антикорупційної програми (ДАП) на всіх рівнях державної влади має продемонструвати Європейському Союзу нашу рішучість та безкомпромісність на антикорупційному напрямку. На цьому шляху постає й питання ухвалення закону про лобізм, оскільки це є однією з ключових рекомендацій Ради Європи – Групи держав проти корупції (GRECO) до України. Україна готова до цього і підтримка такого рішення починає відчуватися як в парламенті, так і серед громадськості”, – зазначив очільник НАЗК.

Олександр Новіков додав, що відповідний закон про врегулювання лобізму може бути ухвалений вже до кінця цього року і передбачатиме створення “Реєстру прозорості”, за допомогою якого, кожен громадянин зможе бачити хто і чиї інтереси представляє, а також як це впливає на різні сфери держави.

“НАЗК є лідером з впровадження антикорупційних IT-інструментів. Громадськість та міжнародні партнери зможуть слідкувати за виконанням ДАП відповідальними органами на спеціальному порталі розробленому НАЗК. Після ухвалення закону про лобізм аналогічно буде створений  “Реєстр прозорості”, який стане потужним інструментом громадського контролю за державними процесами”, – зазначив Голова НАЗК.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Вересня 2023
НАЗК вітає відновлення подання звітів політичними  партіями  та їх перевірки: Президент підписав закон №3337  
26 Вересня 2023
Вдосконалення законодавства у сфері конфлікту інтересів: НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроектів 
26 Вересня 2023
До Єдиного порталу повідомлень викривачів підключено Нацполіцію та ДБР
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр