У межах Конференції з питань відновлення України (URC2025), яка цьогоріч відбувалася в Римі, Італія, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик взяв участь у низці ключових міжнародних заходів.
Під час заходу, організованого Базельським інститутом управління, учасники обговорювали зокрема, розробку нової Антикорупційної стратегії України на 2026-2030 року та програми з її виконання.
“Нова стратегія враховуватиме не лише попередній досвід, а й відповідатиме рекомендаціям Європейської комісії, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а також реаліям внутрішньої політики. Наразі документ активно розробляється за участі представників громадянського суспільства, міжнародних партнерів та експертного середовища. Особливий акцент ми робимо на забезпеченні доброчесності через системні та стійкі зміни у найбільш уразливих до корупції сферах. Водночас НАЗК продовжує моніторинг виконання чинної державної антикорупційної програми, що містить понад тисячу заходів. За останніми даними, понад 42% уже виконано, ще близько 20% заходів перебувають на завершальній стадії”, - зазначив Віктор Павлущик.
Особливий акцент у дискусіях URC2025 було зроблено на відповідності України міжнародним стандартам. Віктор Павлущик узяв участь у панелі “Гармонізація з міжнародними вимогами та приєднання до Конвенції ОЕСР по боротьбі з хабарництвом”, організованій Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI) спільно з Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської інтеграції, ОЕСР та Посольством Данії в Римі.
“Антикорупційна політика залишається ключовою умовою сталого розвитку та зміцнення довіри до державних інституцій. Нещодавно ми презентували результати комплексної оцінки антикорупційної політики України в межах 5-го раунду моніторингу Стамбульського плану дій. Україна отримала понад 90 балів зі 100 у таких ключових напрямах, як антикорупційна політика, інституційна спроможність та захист викривачів. Це визнання свідчить про суттєвий прогрес, досягнутий за останні два роки, і підкреслює стратегічне значення нашої роботи в НАЗК. Роль антикорупційної стратегії в контексті євроінтеграції не можна переоцінити — вона формує системний підхід до усунення корупційних ризиків», — підкреслив Голова НАЗК.
Під час Конференції також було підписано Лист про наміри між НАЗК та ОЕСР. Документ відкриває шлях до впровадження індикаторів доброчесності на регіональному рівні. Ці індикатори — важливий інструмент незалежної оцінки ефективності антикорупційної політики та визначення пріоритетів реформ у регіонах. Сторони домовились про пілотування цього підходу, що стане черговим кроком до формування стійкої системи публічної доброчесності в Україні. Це, в свою чергу, відповідає рекомендаціям ОЕСР та українському курсу на прозору та стійку відбудову.