НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Вилучення декларації з відкритого доступу: як визначити, чи є підстави через членів сім’ї декларанта

02.11.2023
Вилучення декларації з відкритого доступу: як визначити, чи є підстави через членів сім’ї декларанта

Безпека декларантів є одним із головних запитів суспільства, який держава має забезпечити у зв’язку з відновленням електронного декларування посадовців в умовах повномасштабного вторгнення.

Суб’єкти декларування (СД) за низки умов мають право на вилучення з відкритого доступу всіх наявних у Реєстрі документів, а саме – декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, поданих за всі періоди, відповідно до п. 2-11 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».

Такі умови можуть стосуватися як декларанта так і  членів його сімʼї, про що НАЗК надало детальні роз’яснення

Важливо відрізняти поняття “члени сім’ї” і “близькі особи” для цілей декларування. Термін “близькі особи” значно ширший за “членів сім’ї”.

Декларації вилучаються з відкритого доступу, якщо саме член сім’ї суб’єкта декларування є особою, на яку зараз поширюються підстави для вилучення декларацій. При цьому немає значення, чи є особи членами сім’ї зараз, чи відомості про них як членів сім’ї зазначалися у розділі 2.2 будь-якої декларації за попередні періоди.

Звертаємо увагу на те, що не підлягають вилученню декларації тих суб’єктів декларування, в яких підстави, визначені для вилучення декларації, стосуються близьких осіб, які жодного разу не вказувались членами сім’ї суб’єкта декларування в розділі 2.2. будь-якої декларації, при цьому могли зазначатись власниками/співвласниками майна, джерелом доходу, особою, яка позичила кошти тощо.

Наприклад, якщо батько СД зараз проживає на тимчасово окупованій території, то декларація вилучається лише в тому разі, якщо батько вказувався членом сім’ї декларанта в будь-якій з попередніх декларацій або відомості про нього як члена сім’ї мають бути зазначені у деклараціях за 2021-2023 роки.

Якщо ж батько СД зазначався у декларації не членом сім’ї, а власником/співвласником майна, яким користувався СД, джерелом доходу тощо, то така декларація не підлягає вилученню з відкритого доступу. Так само не підлягає вилученню декларація, якщо відомості про батька взагалі не вказувались у жодній з декларацій.

Звертаємо увагу, що виключно наявність майна суб’єкта декларування чи члена його сім’ї на тимчасово окупованій території чи в зоні проведення активних бойових дій не є підставою для вилучення декларації з відкритого доступу.

Нагадуємо, що детальні роз’яснення стосовно того, хто є членом сім’ї суб’єкта декларування, розміщені у Базі знань НАЗК.

Отримати додаткову консультацію можна, звернувшись до  уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції, утвореного (визначеного) відповідно до ст. 13-1 Закону (в установі, де Ви працюєте, або органі, до сфери управління/підпорядкування якого належить установа), а також направивши офіційного листа на електронну пошту info@nazk.gov.ua або за телефоном контакт-центру НАЗК  (044) 200-06-94. Відповіді на найпоширеніші технічні питання роботи з Реєстром декларацій розміщені за посиланням.

Останні новини

19.05.2026
09:19
Понад 110 політичних партій не подали звіти за І квартал 2026 року
18.05.2026
17:00
АП ВАКС підтвердила конфіскацію необґрунтованого активу колишнього підполковника Нацполіції на понад 2,2 млн грн
14:42
Антикорупційні інструменти, відкриті дані та протидія дезінформації: НАЗК провело тренінг для журналістів Львівщини
15.05.2026
17:53
Антикорупційна стратегія 2026–2030 переходить до парламентського етапу
14:41
Фінансовий аудит НАЗК вперше за міжнародними стандартами: фінансова та бюджетна звітність достовірна в усіх суттєвих аспектах
13:00
Ексдепутат сільради Вінниччини “збагатився” на понад 36 млн грн: результати повної перевірки декларації
12:36
Євроінтеграція і відчутні зміни для суспільства: Голова НАЗК розповів про пріоритети виконання Дорожньої карти з питань верховенства права
11:00
ВАКС визнав необґрунтованими активами люксові автівки чинного нардепа
10:05
У голови суду на Вінниччині можуть конфіскувати необґрунтовані активи на понад 6,8 млн грн
14.05.2026
16:31
«Прозорі університети»: в Україні з’явився перший Центр доброчесності та етики у вищій освіті
12.05.2026
17:37
Голова НАЗК обговорив із Послом Естонії поглиблення співпраці у сферах антикорупції, цифрового врядування та кібербезпеки
15:00
Повні перевірки: Суд визнав винним депутата із Сумщини у недостовірному декларуванні
12:14
Звіт про лобіювання: як вносити дані про клієнтів і бенефіціарів
11.05.2026
17:37
Екскерівника Держлікслужби судитимуть за декларування недостовірних відомостей
15:27
BI Defence Community: платформа з розбудови доброчесності в секторі безпеки і оборони
10:41
Понад 2,8 млн грн податків та зборів надійшло до бюджету завдяки фінансовому контролю НАЗК
08.05.2026
12:31
Актуальні вакансії в НАЗК: моніторинг способу життя, спецперевірки, ІТ та HR
10:25
Porsche, Mercedes та нерухомість у рекреаційній зоні: екскерівника комунального підприємства Харкова підозрюють у недостовірному декларуванні
06.05.2026
16:06
До 11 травня політичні партії мають подати звіти звіти за I квартал 2026 року
10:53
Прозора кадрова політика в оборонній сфері: НАЗК спільно з міжнародними партнерами координує впровадження антикорупційних запобіжників
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua