НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, працює в штатному режимі

29.07.2019
Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, працює в штатному режимі

Національне агентство з питань запобігання корупції інформує, що станом на 29 липня 2019 року Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (далі – Реєстр), працює в штатному режимі, а його публічна частина доступна за посиланням.

Крім того, Національне агентство в рамках проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком у спосіб та у межах чинного законодавства здійснює таку перевірку щодо наявності у Реєстрі відомостей про кандидата.

Особливість Реєстру, який ведеться Національним агентством, полягає в основних принципах його функціонування: зручність, прозорість, доступність, запровадження яких дало можливість вивести взаємодію між державою та громадянами на новий, вищий рівень, створити сприятливі умови суб’єктам бізнесу в частині скорочення часу (до 5 хвилин) на отримання довідки про наявність/відсутність відомостей про них у вказаному Реєстрі.

Для цього у Реєстрі передбачена функція самостійного безоплатного отримання фізичними та юридичними особами - учасниками публічних закупівель вищевказаної інформаційної довідки, чим виключено корупційну складову.

З початку роботи Реєстру самостійно сформовані та отримані фізичними/юридичними особами  43713 таких довідок.

Водночас Національне агентство надало 580 витягів з Реєстру за зверненням  в установленому порядку фізичних осіб.

За період ведення Реєстру у рамках проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтями 56 та 57 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство здійснило перевірку відомостей стосовно 3724 осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Всього з початку роботи Реєстру опрацьовано 6210 електронних копій судових рішень, на підставі яких до Реєстру внесено відомості стосовно:

- 2262 осіб, які судом визнані винними та притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень;

- 217 осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення пов’язаних з корупцію правопорушень.

Нагадуємо, що Реєстр розпочав свою роботу 4 лютого 2019 року.  У зв’язку з чим Міністерство юстиції України та Головні територіальні управління юстиції в областях та місті Києві припинили ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, а Національним агентством з питань запобігання корупції – розпочато ведення Реєстру.

Більш детально з особливостями роботи Реєстру можна ознайомитися на офіційному сайті Національного агентства у рубриці «Запобігання та виявлення корупції», розділ «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення».

За довідкою щодо роботи Реєстру звертатися за телефоном: +38(044)200-06-90; за технічною допомогою: +38(044)200-06-94  та на e-mail: support@nazk.gov.ua

Довідково: Національне агентство з питань запобігання корупції здійснює повноваження щодо забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про запобігання корупції».

Останні новини

02.07.2026
14:56
Недостовірне декларування: за результатами контролю НАЗК посадовцю повідомили про підозру, ще одну справу передано до суду
13:57
Ввечері 2 липня буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
01.07.2026
17:28
Оголошено добір на 5 вакансій в НАЗК
14:52
Робота з повідомленнями викривачів: НАЗК запустило навчальний симулятор
09:12
НАЗК запропонувало антикорупційні запобіжники для прозорого реформування системи обов’язкового технічного контролю транспортних засобів
30.06.2026
15:30
Нові можливості для аналізу відкритих даних: НАЗК оновило публічний API Реєстру декларацій
12:30
На Закарпатті судитимуть депутата за приховані від декларування активи на понад 6 млн грн
09:31
Уряд схвалив Стратегію комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на 2026–2030 роки
29.06.2026
18:39
Незаконне збагачення майже на 13 млн грн: завершено слідство у справі чинного нардепа
13:23
З 1 липня стартує кампанія звітування щодо лобіювання за І півріччя 2026 року: що потрібно знати
26.06.2026
15:00
Верховенство права та боротьба з корупцією є визначальними для вступу України до ЄС та відновлення держави — підсумки дискусії на URC 2026
10:11
Контроль повноти заповнення декларацій НАЗК: депутатці міськради вручили підозру, чотирьох посадовців притягнули до відповідальності
25.06.2026
13:57
Прозорість оборонного сектору як запорука безпеки: НАЗК, Міноборони та НАТО обговорили на сайд-івенті на полях URC 2026 розбудову довіри з міжнародними партнерами
09:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи родини експосадовця ДПС на понад 7 млн грн
24.06.2026
17:35
Понад 19,5 млн грн на закордонному рахунку: родичці екскерівниці Хмельницької МСЕК повідомили про підозру
14:49
Антикорупційні реформи та міжнародна технічна допомога: у НАЗК відбулося засідання Секторальної робочої групи «Верховенство права»
23.06.2026
17:52
Як і куди повідомити про корупцію: НАЗК спільно з ОБСЄ презентували гайд для заявників і викривачів
17:32
Активи на родичів: поліцейського з Полтавщини підозрюють у незаконному збагаченні
14:14
Київського комунальника підозрюють у недостовірному декларуванні на 9,6 млн грн
12:40
Індикатори публічної доброчесності: ОЕСР презентувала результати оцінювання України
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua