Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков звернувся до Генеральної прокурорки ЄС Лаури Кодруци Кевеші та керівників 31 антикорупційного органу країн Європейського Союзу із закликом підтримати вступ України до ЄС.
«Сьогодні весь світ, весь Європейський Союз шокований війною, яку розпочала російська федерація на території суверенної України. Усі розуміють, що українські герої стоять не просто на варті незалежності своєї країни, а і на варті усієї Європи, її цінностей та її майбутнього. Доброчесність – integrity – є однією з такий ключових цінностей. Саме тому я закликаю керівників антикорупційних органів ЄС та підтримати заяву України щодо вступу до Союзу, подану 28 лютого Президентом України», – зазначив Олександр Новіков.
Звернення було адресовано до керівників таких антикорупційних бюро та агентств:
- Федеральне антикорупційне бюро Австрії
- Федеральна служба політики та підтримки Бельгії
- Фкдкральний омбудсмен (Федеральний Центр доброчесності) Бельгії
- Комісія з протидії корупції та конфіскації незаконних активів Республіки Болгарія
- Комісія з виявлення конфлікту інтересів Хорватії
- Міністерство юстиції та громадського порядку Кіпру
- Відділ боротьби з корупцією, Департамент з питань конфлікту інтересів та боротьби з корупцією, Міністерства юстиції Чеської Республіки
- Державний прокурор у справах тяжких та економічних та міжнародних злочинів
- Міністерство юстиції Естонії
- Національне бюро розслідувань Фінляндії
- Французьке антикорупційне агентство
- Вищий орган з питань прозорості суспільного життя Франції
- Федеральне міністерство юстиції та захисту прав споживачів Німеччини
- Грецьке національне агентство з питань прозорості
- Служба національної безпеки Угорщини
- Комісія омбудсмена Garda Síochána Ірландії
- Стандарти в Комісії державних службовців
- Національне антикорупційне агентство Італії
- Бюро запобігання та боротьби з корупцією (KNAB) Латвії
- Головна офіційна комісія з етики Литовської Республіки
- Спеціальна слідча служба Литовської Республіки
- Постійна комісія проти корупції Мальти
- Голландське агентство із взаємодії з викривачами
- Центральне антикорупційне бюро Польщі
- Комісія з питань запобігання корупції Португалії
- Національне агентство з питань доброчесності (ANI) Румунії
- Міністерство юстиції Румунії
- Департамент антикорупції Урядового офісу Словакії
- Комісія з запобігання корупції Словенії
- Рада прозорості та належного управління Іспанії
- Шведське агентство боротьби з корупцією.
Нижче публікуємо переклад звернення українською:
Шановні колеги,
Ми знаємо, що сьогодні ви всі з великим сумом спостерігаєте за подіями в Україні. Весь світ шокований цією варварською війною, яку Російська Федерація розпочала 24 лютого 2022 року проти України. Це безпосередньо торкається мирного населення України і призводить до загибелі невинних людей. Такі дії Російської Федерації жодним чином не можуть бути виправданими.
Боротьба України з Росією – це боротьба за наші європейські прагнення, демократію та економічне процвітання. Але варто зазначити, що з 2014 року Україна вже багато чого зробила на шляху до Європейської співдружності.
Зокрема, у сфері протидії корупції Україні вдалося «з нуля» створити цілісну екосистему спеціалізованих антикорупційних органів та механізмів, покликаних боротися з корупцією в нашій державі: спеціалізованих органів із запобігання корупції, розслідування резонансних корупційних справ проти високопосадовців, спеціалізований антикорупційний суд, систему декларування майна публічних службовців тощо. Віднедавна уся ця система почала давати стійкі результати.
Ми робимо все можливе, щоб продовжувати цю роботу, незважаючи на повномасштабну війну в Україні. Електронний реєстр декларацій публічних службовців, який було запущено ще у 2016 році, і досі працює. Судді Вищого антикорупційного суду України продовжують здійснювати правосуддя під час регулярних повітряних тривог у Києві. Поки спецназ Національного антикорупційного бюро патрулює урядовий квартал Києва, його детективи продовжують розслідування резонансних корупційних справ проти високопосадовців. Ми розуміємо, що боротьба України з Росією включає боротьбу з корупцією заради демократичного та процвітаючого майбутнього України.
28 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав офіційний лист-заявку на членство в Європейському Союзі, який було надіслано керівництву ЄС та Ради ЄС, яку зараз очолює Франція. Ця заявка демонструє суть того, за що ми виступаємо у цій війні: вільна, демократична, процвітаюча та європейська Україна.
Від імені Національного агентства з питань запобігання корупції просимо долучитися до тих, хто підтримує згадане прохання України та українського народу. У цій війні українці демонструють повну єдність, борючись за свій вибір і своє майбутнє. Ми також просимо вас об’єднатися та підтримати Україну на її шляху до мети – членства в ЄС.
Олександр Новіков Голова Національного агентства з питань запобігання корупції



