НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

«Закриття судом справ Тупицького — свідчення того, що якісний розгляд таких проваджень може забезпечити лише ВАКС», — Голова НАЗК Олександр Новіков

Посилання скопійовано
«Закриття судом справ Тупицького — свідчення того, що якісний розгляд таких проваджень може забезпечити лише ВАКС», — Голова НАЗК Олександр Новіков

Сьогодні, 27 травня, Голосіївський районний суд міста Києва закрив два провадження в справі колишнього Голови Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького. Справи були відкриті за адміністративними протоколами, які склав Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков.

Одна зі справ стосувалася конфлікту інтересів у Олександра Тупицького під час участі в розгляді рішення КСУ, яке мало на меті знищити систему е-декларування та призвело до конституційної кризи. Адже під час розгляду справи НАЗК здійснювало повну перевірку декларації Олександра Тупицького.

Друга справа полягала в тому, що Олександр Тупицький скасував рішення в. о. Голови КСУ про проведення засідання. Під час засідання КСУ мав розглянути звернення Державного бюро розслідувань про вчинення проступку самим Тупицьким.

Суд визнав, що Олександр Тупицький мав конфлікт інтересів, розглядаючи справу про е-декларування. Факт наявності конфлікту інтересів визнав і сам Тупицький у заяві про самовідвід. Попри це суд усе одно закрив справу, посилаючись на недосконалість законодавства. Фактично ця ж причина була вказана при закритті провадження у другій справі. 

«Закриття судом провадження щодо Тупицького — свідчення того, що якісний розгляд адміністративних справ, фігурантами яких є топ-посадовці, може забезпечити лише Вищий антикорупційний суд України. Саме невідворотності покарання для найвищих чиновників зараз вимагають українці. Отже, законопроект, який би зробив це можливим, має бути прийнятий якнайшвидше», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Водночас НАЗК розуміє, що наразі кількість суддів у ВАКС є критично малою, і для ефективного та швидкого розгляду справ склад суду необхідно збільшити.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

22 Вересня 2023
НАЗК виявило необгрунтовані активи у самбірського воєнкома на понад 4,4 млн грн
21 Вересня 2023
НАЗК вітає ухвалення Закону про відновлення електронного декларування та закликає нардепів ініціювати зміни
20 Вересня 2023
Німецькі верстати, які виробляють зброю для рф: НАЗК внесло компанії SPINNER та DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр