НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Проект постанови Уряду про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання за бюджетні кошти містить корупційні ризики, – експертиза НАЗК

Посилання скопійовано
Проект постанови Уряду про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання за бюджетні кошти містить корупційні ризики, – експертиза НАЗК

В Україні завершується вступна кампанія в умовах воєнного стану. Водночас державної підтримки потребують такі категорії абітурієнтів і студентів, як діти загиблих Захисників і Захисниць України, ветерани, діти учасників бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту Постанови Кабінету Міністрів України (КМУ) «Про затвердження Порядку переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти в минулих роках на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб».

Проект постанови пропонує затвердити Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій студентів, які раніше були зараховані на навчання за контрактом. Однак запропонований Порядок може призвести до зловживання державних замовників і керівників закладів освіти.

Так, серед окремих категорій студентів, на які пропонується поширити Порядок: діти загиблих Захисників і Захисниць України, ветерани, діти учасників бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Водночас відсутні положення, які  гарантували б, що саме ці категорії студентів зможуть бути переведені на навчання за кошти державного бюджету після збільшення обсягу державного замовлення.

Тому НАЗК рекомендує внести зміни до проекту Порядку та передбачити, що на місця державного замовлення після збільшення його обсягу можуть бути переведені виключно діти загиблих Захисників і Захисниць України, ветерани, діти учасників бойових дій, ВПО.

Окрім цього, проект постанови передбачає завершення її дії після припинення/скасування воєнного стану в Україні. За словами експертів НАЗК, ця пропозиція не є обґрунтованою, оскільки такі особи потребують більш сталої державної підтримки.

Детальніше про рекомендації НАЗК у тексті антикорупційної експертизи: https://bit.ly/3BsVAJO

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

6 Червня 2023
НАЗК дослідило корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій
6 Червня 2023
Недостовірне декларування на 27 млн грн: ексдепутату Київської облради повідомили про підозру
5 Червня 2023
Постачають “очі” для російських БПЛА: НАЗК внесло китайські компанії Hikvision та Dahua Technology до переліку міжнародних спонсорів війни
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр