НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

ОЕСР відзначила високий рівень досягнень України у виконанні Індикаторів публічної доброчесності

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик взяв участь у представленні результатів аналізу за Індикаторами публічної доброчесності  Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Директорат з питань державного управління ОЕСР відзначив високий рівень досягнення Україною цих індикаторів, що порівнюється з показниками країн Європейського Союзу.

"Індикатори публічної доброчесності, розроблені на міжнародному рівні, є важливим інструментом для оцінки нашого прогресу. Україна досягла значних результатів у побудові системи доброчесності, що підтверджується аналізом цих даних. Ми можемо чітко бачити, де знаходимося сьогодні, і маємо змогу орієнтуватися на показники інших країн для подальшого розвитку. Це дає нам можливість приймати обґрунтовані рішення, засновані на кращих міжнародних практиках, що охоплюють країни, які дотримуються рекомендацій ОЕСР з питань публічної доброчесності", - зазначив Віктор Павлущик.

Нагадаємо, що Україна стала першою країною не членом ОЕСР, яка долучилась до ініціативи «Індикатори публічної доброчесності».

Також заступник Голови НАЗК Дмитро Калмиков розповів про можливості використання Інформаційної системи моніторингу державної антикорупційної політики (ІСМ ДАП) під час 29-го засідання Керівної групи Антикорупційної мережі ОЕСР. 

“Ключовим інструментом, який допомагає Національному агентству здійснювати моніторинг Антикорупційної стратегії та Програми з її виконання, а також відображати їх результати є Інформаційна система моніторингу державної антикорупційної політики. Це джерело повної та об'єктивної інформації про реалізацію Програми завдяки її зручному інтерфейсу та інтерактивній візуалізації”, - зазначив Дмитро Калмиков.

Країни-учасниці Антикорупційної мережі ОЕСР, зокрема ті, що нещодавно затвердили власні акти антикорупційної політики, висловили зацікавленість у впровадженні цифрової системи моніторингу НАЗК. Деякі з цих країн вже планують посилити співпрацю з агентством для запозичення успішного досвіду України у впровадженні інноваційних підходів до моніторингу антикорупційних заходів.

Довідково

ОЕСР об’єднує 38 найрозвиненіших країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту.

Індикатори публічної доброчесності - це перший набір узгоджених на міжнародному рівні даних, покликаний сприяти поширенню найкращих практик розбудови систем доброчесності шляхом порівняння показників країн та обміну найкращими практиками. 

Це є критично важливим для України на її шляху до членства в Європейському Союзі, а також приведення національного законодавства відповідно до стандартів ЄС.


Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua