Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Одне з основних завдань антикорупційних уповноважених – належним чином організувати роботу з декларування в організації, аби запобігти порушенню декларантами вимог фінансового контролю. Як робити це ефективно – експерти НАЗК розповіли під час онлайн-навчання. Участь у заході взяли понад 1200 уповноважених з усієї країни.
«Наразі триває кампанія декларування до 31 березня за 2023 рік. Антикорупційні уповноважені мають системно займатися інформуванням суб'єктів декларування про необхідність своєчасно подати декларації. Адже відповідальність за це несуть декларанти. Тільки спільні зусилля дозволять нам розбудовувати доброчесність в кожній організації», – зазначив керівник Управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері НАЗК Юрій Сверба.
Експертка НАЗК Тетяна Забучинська ознайомила уповноважених з новаціями у сфері електронного декларування. Зокрема, розповіла як використовувати оновлену функцію «Дані для декларації», особливості відтермінування подання декларацій, порядок вилучення декларації з відкритого доступу та автоматизовану перевірку декларацій.
Про те як уповноваженим організувати роботу з декларування розповіла керівниця відділу Управління просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК Ірина Тимченко. Вона представила цифрові інструменти, які уповноважені можуть використовувати під час здійснення перевірки факту подання декларацій: калькулятор обчислення строку перевірки подання декларації та форму перевірки факту подання декларацій.
Під час заходу також розглянули питання правильної організації процесу перевірки факту подання декларацій, які можуть бути вилучені з публічної частини Реєстру або ж у випадках, коли службовець має право на відтермінування їх подання. Більше можна дізнатися тут.
Усі матеріали заходу можна знайти за посиланням.
Запис вебінару доступний на YouTube-каналі НАЗК за посиланням.