НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Перший навчальний марафон для антикоруповноважених: у НАЗК підсумували результати

Понад 150 учасників з публічної служби та приватного сектору успішно завершили перший марафон практичних навичок антикорупційного уповноваженого «Управління корупційними ризиками». Це представники органів влади, місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, закладів вищої освіти з усієї України. Марафон тривав з 13 вересня по 10 жовтня.

10 жовтня в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) відбувся фінальний захід за результатами марафону. Учасники обговорили підсумки навчання з експертами, стратегічний та виконавчий вимір управління ризиками в державному секторі, як і навіщо управляти корупційними ризиками тощо. 

«Ця ініціатива виникла у відповідь на запит антикорупційних уповноважених. Адже лише теоретичні знання без можливості практичного застосування не здатні забезпечити ту цінність, до якої ми прагнемо, працюючи над запобіганням корупції. Ідея проєкту – менше теорії, більше практики. Марафон був задуманий як платформа, де антикорупційні уповноважені не лише отримають знання, але й першочергово вдосконалять свої навички, виконуючи реальні завдання», – зазначив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк. 

За його словами, навички виявлення та управління корупційними ризиками повинні бути частиною компетенцій не лише антикорупційних уповноважених. Це також важливо для керівників та менеджерів середньої ланки, які мають розуміти, де можуть виникнути ризики і як їх своєчасно попередити. Адже ефективна протидія корупції починається з вміння бачити потенційні загрози в будь-якому управлінському процесі.

Упродовж марафону учасники пройшли тест-драйв з ідентифікації корупційних ризиків і визначення заходів впливу на них, отримали зворотний зв’язок від провідних експертів галузі, навички самостійного формування реєстру корупційних ризиків. 

Про стратегічний та виконавчий вимір управління ризиками в державному секторі учасникам розповів Мустафа-Масі Найєм, старший радник з питань боротьби з корупцією та відновлення інфраструктури Сприяння доброчесності у публічному секторі. Він наголосив, що службовцям дуже важливо чітко формулювати свою позицію в питаннях доброчесності, шукати людей із цінностями й відстоювати їх. 

Порадами та інструментами як і для чого управляти корупційними ризиками з учасниками поділився Олег Лагодієнко, директор та співзасновник Ethicontrol.

Наприкінці заходу заступник Голови НАЗК Микола Корнелюк вручив учасникам сертифікати за результатами проходження марафону. 

Марафон реалізовано за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та організації RMTeam Україна, імплементуючого партнеру проєкту «Будинок Доброчесності».

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua