Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Деякі положення законопроєкту № 3876 щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері містобудування сприятимуть виникненню корупційних схем. Таким є висновок антикорупційної експертизи Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Результати антикорупційної експертизи проєкту закону свідчать, що положення документу містить корупціогенний фактор. У статті 450, якою пропонується доповнити Кримінальний кодекс України й встановити кримінальну відповідальність за самочинне будівництво, вживаються категорії оцінного характеру «істотне порушення будівельних норм, нормативних документів, обов’язковість застосування яких встановлена законодавством». Термін «істотний» вживається в чинних нормах КК України для визначення розміру шкоди, а не для кваліфікації порушень. Тому пропоноване проєктом закону формулювання суперечать принципу юридичної визначеності правових норм та створює передумови для корупційних правопорушень.
У зв’язку з цим НАЗК рекомендує доопрацювати вказане положення законопроєкту: виключити з тексту проєкту закону вказане оцінне поняття або розкрити його зміст в тексті відповідної статті Особливої частини КК України.
Висновок антикорупційної експертизи, а також рекомендації щодо усунення корупціогенних положень з тексту законопроєкту НАЗК надало відповідному комітету Верховної Ради України.
