Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Женевський центр з урядування в секторі безпеки (DCAF) підписали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.
Заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко та представники DCAF домовилися консолідувати зусилля для поглиблення, розширення й оновлення знань представників сектору безпеки та оборони щодо виконання антикорупційного законодавства та розбудови доброчесності. Саме подолання корупції у цій сфері зараз має критично важливе значення для українського суспільства.
“Розбудова антикорупційної сфери в Україні включає як формування доброчесної поведінки серед населення, так і роботу з нормативно-правовими актами. Саме НАЗК перевіряє законопроекти на наявність корупційних ризиків, зокрема законопроекту щодо мобілізації, а також створює просвітницькі матеріали. Ми готові поширювати свої напрацювання та використовувати їх у секторі безпеки та оборони”, – зазначив заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко.
Зокрема, планується співпраця за такими напрямами:
- проведення взаємних консультацій, спільних досліджень та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства та розбудови доброчесності у секторі безпеки та оборони;
- проведення спільних заходів та ініціатив щодо підвищення рівня доброчесності;
- обмін інформацією, професійними та інформаційно-просвітницькими матеріалами, документами, кращими практиками, що сприятиме взаємному розумінню та аналізу стану виконання антикорупційного законодавства та ініціатив;
- посилення інституційної спроможності НАЗК шляхом проведення навчань, експертної підтримки в удосконаленні законодавства.
Першими кроками у співпраці НАЗК та DCAF будуть ідентифікація корупційних ризиків у секторі безпеки та оборони, зокрема тих, що пов'язані з повномасштабним вторгненням рф в Україну до їх усунення та мінімізації, а також розробка навчального онлайн-курсу для керівного складу органів сектору безпеки і оборони на базі “Посібника для керівника”. Команда НАЗК презентувала зазначений Посібник на пленарній сесії 10-ї конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції, де він отримав схвальні відгуки.
“Для нас важливо визначити пріоритетні напрями в роботі, оскільки НАЗК поглиблено працює у сфері протидії та запобігання корупції. Співпраця з НАЗК дозволить отримувати точнішу інформацію щодо корупційних ризиків у секторі безпеки в Україні”, – зазначив Дарко Станчич, голова відділу Європи та Центральної Азії DCAF.