Про НАЗК
- Моніторинг діяльності НАЗК
- Візія, місія та цінності НАЗК
- Керівництво
- Повноваження, антикорупційні програми, плани та звіти
- Кар'єра в НАЗК
- Можливості для ветеранів та ветеранок
- Структура НАЗК
- Міжнародна співпраця
- Цифрова трансформація
- Нормативно-правові акти
- Документи
- Запобігання корупції в НАЗК
- Внутрішній аудит
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Лідери змін
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правові акти
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Господарський суд м. Києва відкрив провадження у справі за позовом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про визнання недійсними договорів між господарським товариством та Головним управлінням Національної поліції у м. Києві (ГУ НП у м. Києві). Перше судове засідання призначене на 12:00 30 січня 2024 року.
НАЗК у результаті здійснення моніторингу за виконанням актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів виявило в діях посадових осіб ГУ НП у м. Києві ознаки злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах.
Так, під час проведення моніторингу було встановлено, що ГУ НП у м. Києві облаштувало спеціальний майданчик для тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на земельній ділянці, яку орендувало у господарського товариства.
З’ясувалось, що це товариство не є власником землі, а також орендує цю ділянку - у Київської міської ради (КМР). Проте замість укладення договорів суборенди землі, між товариством та ГУ НП у м. Києві підписувались договори про закупівлю послуг з оренди нерухомого майна за державні кошти. Результатом таких дій стало створення умов для завищення вартості використання земельної ділянки.
Зазначимо, за законом орендна плата за договором суборенди не може бути більшою за визначену в основному договорі оренди.
Внаслідок таких дій посадовці ГУ НП у м. Києві за користування частиною земельної ділянки площею 3,72 га перерахували господарському товариству бюджетні кошти у розмірі, який значно перевищує орендну плату, встановлену КМР для товариства за користування ділянкою загальною площею понад 6 га.
НАЗК затвердило обґрунтований висновок про виявлення ознак корупційного правопорушення, за результатами розгляду якого Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування.
НАЗК звернулось до суду з позовом про визнання вищевказаних договорів недійсними, враховуючи що вони укладені внаслідок можливого вчинення корупційного правопорушення та з огляду на суперечність змісту цих договорів низці положень спеціального законодавства.