Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, взяв участь у конференції «Співпраця з ОЕСР та нові горизонти для українського антикорупційного порядку денного», яка присвячена питанням руху України до членства в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), перевагам та викликам для законодавчої та правоохоронної сфер від співпраці.
«Процес приєднання України до ОЕСР важливий не лише для подолання корупції, а й для забезпечення миру у світі. Адже, як влучно сказав Президент США, створюючи Task Force KleptoCapture для пошуку та конфіскації активів російських олігархів, корупція – це процес, що живить автократії, які підривають демократії. Для України це також важливо в контексті повоєнного відновлення із залученням коштів від міжнародних партнерів», — зазначив Олександр Новіков.
За словами Голови НАЗК, наявність політичної волі є необхідною умовою для впровадження механізмів боротьби з корупцією в міжнародних ділових операціях.
«Процес відновлення тісно пов’язаний з інтеграцією України до ОЕСР та ЄС, імплементацією норм Конвенції про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях, а також реалізацією Антикорупційної стратегії. Для цього необхідно забезпечити відповідні законодавчі зміни», — підкреслив Олександр Новіков.
Також він наголосив на важливості конкретних практичних кроків, таких як ефективне розслідування кримінальних проваджень, а також підготовка необхідних документів для вступу до ОЕСР.
Нагадаємо, що НАЗК відіграє активну роль в процесі інтеграції України до ОЕСР та Робочої групи з питань хабарництва. Підтримка приєднання до Робочої Групи ОЕСР з питань хабарництва є одним із пріоритетів на міжнародному напрямку.
Фото НАБУ
