
Саме сьогодні, у День Незалежності України, виповнюється рівно шість місяців від початку повномаштабної війни, яку розпочала росія проти нашої держави.
Війна нас не зламала. Ми об’єдналися, вистояли і гідно даємо відсіч ворогу.
З першого дня війни НАЗК виступає надійним тилом для наших захисників, тримаючи санкційний фронт, шукаючи колаборантів та виявляючи корупційні ризики у стратегічно важливих сферах діяльності держави.
Розповідаємо про ключові результати роботи НАЗК за 6 місяців:
Запобігання корупції
- проведено 1626 моніторингів корупційних ризиків у проектах законів та актів Уряду, 26 антикорупційних експертиз цих проектів
- 12 корупційних ризиків виявлено у процесах вступної кампанії до ЗВО у 2022 році, запропоновано закладам вищої освіти близько 30 заходів впливу на корупційні ризики
- 19 операційних і корупційних ризиків ідентифіковано у державній системі гуманітарної допомоги, рекомендації для їх усунення передані відповідним державним органам
- 20 червня Верховна Рада ухвалила Антикорупційну стратегію до 2025 року. Отже, НАЗК почало розробку державної програми з її виконання, яка визначить чіткі КРІ з подолання корупції для органів влади та перетворить Україну на європейську країну, відповідну стандартам для члена ЄС з доброчесною владою, верховенством права та сталою демократією. Антикорупційна політика стане частиною всіх видів політик у процесі набуття членства в ЄС та відбудови України після війни
- НАЗК, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави.
- Представники НАЗК взяли участь у розробці розділу «Антикорупційна політика» Плану відновлення України в межах робочої групи з питань антикорупційної політики, що створена при Національній раді з відновлення України.
- у рамках проекту «Ukraine NOW. Візія майбутнього» (https://vision.nazk.gov.ua) опубліковано 21 відеоінтерв'ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки
- спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО України випущено 7 серій мультфільму «Доброчесність онлайн».
- запущено NAZK.Study (https://study.nazk.gov.ua/) – навчальну платформу, де кожен зможе пройти безкоштовні онлайн-курси на антикорупційну тематику.
- складено 14 адмінпротоколів через конфлікт інтересів
- надано 370 персональних роз'яснень про врегулювання конфлікту інтересів
- виявлено 2300 фактів можливої колабораційної діяльності, які передано до СБУ
- надіслано 106 повідомлень про ознаки вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки.
- відновлено роботу з проведення моніторингу способу життя, розпочато моніторинг щодо 34 декларантів.
- Відтепер фінансові звіти політичних партій та кандидатів під час виборів будуть доступними для ознайомлення кожному українцю через портал POLITDATA. Це питання врегульовано Постановою ЦВК № 90 від 12.08.2022.
- разом з МЗС створено портал «Війна&санкції» - головну базу даних про санкції, накладені через напад росії на Україну: https://sanctions.nazk.gov.ua/ та визначено кандидатами для накладення міжнародних санкцій понад 19,2 тис. фізичних та 4,1 тис. юридичних осіб, які причетні до агресії проти України.
Нагадаємо, що роль НАЗК у ідентифіцікаї кандидатів на санкції передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Міжнародною групою з питання санкцій проти росії (https://bit.ly/3PRPmsm).
- Опрацьовано 400 російських компаній, у складі керівних органів яких (СЕО, наглядові ради) виявлено понад 400 іноземців з 48 країн. НАЗК направило 290 листів вказаним особам та рекрутинговим компаніям для припинення їх роботи на агресора.
- Працівниками НАЗК разом з бізнесом було створено Штаб гуманітарної допомоги при НАЗК (Штаб UA). Штаб доставив понад 90 млн грн гуманітарного вантажу до таких міст: Київ, Харків, Суми, Чернігів, Кривий Ріг, Краматорськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Миколаїв.
- Штаб надав допомогу бійцям, які працюють на Донецькому, Дніпропетровському, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському напрямках. Для них закупили та передали військове спорядження.




