Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Одним із головних завдань НАЗК є здійснення моніторингу та контролю за виконанням особами актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.У 2020 році цей напрям роботи очолив Олександр Шульга, юрист із 12-річним досвідом.
«Завдяки виокремленню моніторингу за виконанням актів законодавства щодо конфлікту інтересів та антикорупційних обмежень у якості самостійного напрямку роботи та змінам у законодавстві НАЗК зосередилося на виявленні порушень вимог антикорупційного законодавства саме у високопосадовців.Усього у 2020 році складено 239 протоколів про адміністративні правопорушення щодо 71 особи. Серед цих осіб - заступник міністра, член ЦВК, 13 народних депутатів, голова Дніпропетровської облдержадміністрації, Ужгородський міський голова, колишній голова АРМА, колишній Голова Конституційного Суду України, заступник міністра та член ЦВК.
Натомість у 2019 році переважна частина складених протоколів стосувалася депутатів місцевих рад, керівників державних і комунальних підприємств, установ та організацій», - відзначив Олександр Шульга.
Серед здобутків Департаменту за рік роботи:
- проведено більше 1000 заходів моніторингу та контролю щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших обмежень щодо запобігання корупції. У результаті цих заходів зокрема забезпечено врегулювання потенційного конфлікту інтересів у 57 осіб та недопущення вчинення ними правопорушень, пов’язаних з корупцією;
- внесено 31 припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених Законом;
- надано більше 900 роз’яснень з питань наявності/відсутності конфлікту інтересів, порядку застосування норм антикорупційного законодавства. Проаналізовано типові ситуації, щодо яких звертаються із роз’ясненнями, а також ситуації, які неоднозначно врегульовані законодавством;
- на базі цих роз’яснень було розроблено Методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції (https://bit.ly/3ipX9y0).
“У 2021 році ми плануємо підвищити результативність моніторингу за рахунок використання програмних інструментів роботи з державними реєстрами і базами даних, а також впровадження нових методик пошуку та аналізу інформації”, - додає Олександр Шульга.