НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Рік тому Верховна Рада ухвалила за основу Антикорупційну стратегію. Однак відповідний законопроект досі не прийнятий в цілому

Рік тому Верховна Рада ухвалила за основу Антикорупційну стратегію. Однак відповідний законопроект досі не прийнятий в цілому

Рівно рік тому, 5 листопада 2020 року, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект «Про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки», що затверджує Антикорупційну стратегію. Проте у другому читанні Стратегія не ухвалена досі. За цей час, у документі уже навіть змінилися терміни на 2021–2025 роки.

Поки  Парламент лише планує перейти до фінального розгляду документа, нагадаємо про його значення не тільки для антикорупційної системи, а й держави загалом.

Чому Стратегія має бути прийнята невідкладно? 

Уже четвертий рік держава не має системного й стратегічного документа, який би став для органів влади ефективним інструментом координації співпраці для запобігання корупції.

Ще у 2017 році завершився термін дії Антикорупційної стратегії на 2014 – 2017 роки. У 2020 році Національне агентство представило нову стратегію. Цьому передувала колосальна робота: проведено десятки дискусій та громадських обговорень, внесено тисячу правок, залучено експертів і представників громадянського суспільства, органів влади.

Мета нової Антикорупційної стратегії  ̶  досягти суттєвого прогресу у запобіганні та протидії корупції, а також забезпечити злагодженість і системність антикорупційної діяльності всіх органів влади.

Президент України визначив законопроект № 4135 щодо затвердження Антикорупційної стратегії як невідкладний.

Антикорупційна стратегія – це не українське ноу-хау. Такий інструмент успішно використовують Велика Британія, Данія,  Сингапур, Румунія, Вірменія тощо.

Які основні новації пропонує та які сфери охоплює Стратегія? 

Унікальність документа в тому, що він пропонує основні напрями, як удосконалити систему запобігання та протидії корупції, а також  вирішити нагальні проблеми у семи найбільш корупційних сферах, зокрема:

  • справедливий суд, прокуратура та органи правопорядку;
  • державне регулювання економіки;
  • державний та приватний сектори економіки;
  • будівництво, земельні відносини та інфраструктура;
  • сектор оборони;
  • охорона здоров’я, освіта і наука та соціальний захист;
  • забезпечення невідворотності покарання.
Який економічний ефект дасть реалізація Антикорупційної стратегії?

За попередніми оцінками експертів, виконання заходів щороку дозволить заощаджувати державі до 200 млрд грн. Крім того, мінімізація рівня корупції дозволить залучити більше інвестицій в економіку.

Коли та які результати очікувати від Стратегії? 

Перші підсумки громадяни можуть відчути уже за два роки після початку впровадження Стратегії.

По-перше, Стратегія дозволить забезпечити командну роботу всіх органів влади для запобігання корупції.

По-друге, втілення заходів Стратегії допоможе мінімізувати рівень корупції у сферах, де її найбільше.

По-третє, зробить публічну службу доброчесною та забезпечить невідворотність покарання для корупціонерів.

Що далі? 

Після ухвалення законопроекту в другому читанні, НАЗК має розробити державну програму на виконання Стратегії, яку повинні виконувати центральні та місцеві органи державної влади.

Докладніше про Антикорупційну стратегію можна прочитати тут: 

  • Антикорупційна стратегія – це фактично план того, як зробити Україну європейською державою – Голова НАЗК // https://bit.ly/3w96QrE
  • Завдяки Антикорупційній стратегії Україна зможе системно підвищувати свою позицію в Індексі протидії корупції, — Голова НАЗК // https://bit.ly/3wbiHFG
  • Антикорупційна стратегія передбачає, що бути доброчесним має бути легко, — Голова НАЗК // https://bit.ly/3EEsjf9
  • Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки // https://bit.ly/31hnoCo
  • Проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки за результатами публічних обговорень опубліковано: розглянуто понад 1 000 пропозицій // https://bit.ly/3mDNEiA.
 

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua