Про НАЗК
- Результати діяльності НАЗК
- Візія, місія та цінності НАЗК
- Керівництво
- Повноваження, антикорупційні програми, плани та звіти
- Кар'єра в НАЗК
- Можливості для ветеранів та ветеранок
- Структура НАЗК
- Міжнародна співпраця
- Цифрова трансформація
- Нормативно-правові акти
- Документи
- Запобігання корупції в НАЗК
- Внутрішній аудит
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Лідери змін
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правові акти
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (АП ВАКС) 3 грудня 2024 року залишила без змін рішення суду першої інстанції від 24 липня 2024 року, яким визнано необґрунтованими активи на загальну суму 7 млн грн, набуті заступником начальника одного з управлінь ДБР і його дружиною-прокурором обласної прокуратури.
Суд визнав необґрунтованими активами квартиру в м. Києві, що набута у власність на початку 2020 року за майже 3,8 млн грн і оформлена на бабусю відповідачки, та паркомісце, придбане в цей же період за 0,7 млн грн і оформлене на тітку відповідачки.
Також суд визнав частково необґрунтованим активом квартиру в Києві, оформлену на тітку відповідачки, вартістю на момент придбання у 2022 році майже 2,8 млн грн. На користь держави з відповідачів вирішено стягнути частину вартості частково необґрунтованого активу в сумі понад 2,5 млн грн.
Позов пред’явлено на підставі матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та доказів, одержаних прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у встановленому законом порядку.
Рішення Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення.
Нагадаємо, в липні 2024 року Вищий антикорупційний суд визнав низку активів, що були набуті третіми особами за дорученням та в інтересах колишнього заступника одного з територіальних управлінь ДБР та його дружини – прокурора обласної прокуратури, необґрунтованими та постановив стягнути їх в дохід держави. Рішення ухвалене за результатами позову САП і ґрунтується на матеріалах моніторингу способу життя (МСЖ) службовців, проведеного НАЗК. За результатами МСЖ було встановлено невідповідність рівня життя посадовців задекларованим ними майну і доходам.
Згодом подружжя оскаржило рішення ВАКС в Апеляційній палаті ВАКС.