Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Шевченківський районний суд міста Києва закінчив розгляд справи про незаконне звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука.
Раніше уповноважений повідомив Національне антикорупційне бюро України про факти кримінальних корупційних правопорушень на підприємстві, після чого отримав статус викривача корупції.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виступило третьою особою в цій справі, забезпечуючи захист прав викривача.
Суд прийняв рішення на користь викривача та:
- визнав незаконним та скасував наказ ДП «НАЕК «Енергоатом» про застосування до викривача дисциплінарного стягнення у виді звільнення;
- поновив його на посаді директора із запобігання і протидії корупції - особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми;
- стягнув із ДП «НАЕК «Енергоатом» заробітну плату у розмірі 330 тисяч грн. на користь викривача за час вимушеного прогулу.
Захист викривачів корупції — один із пріоритетів роботи НАЗК. З початку 2020 року 18 справ щодо прав викривачів, у яких НАЗК брало участь як третя особа, були вирішені на користь викривача корупції.
