Україна приєднається до ініціативи «Індикатори публічної доброчесності» Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та здійснюватиме збір інформації найближчими місяцями. Це дасть розуміння ефективності зусиль держави щодо розбудови доброчесності та боротьби з корупцією. Особливо важливими є показники, які оцінюють прозорість та підзвітність українських державних інституцій, поширеність корупційних практик та ефективність антикорупційних заходів. НАЗК зможе оцінювати ефективність формування антикорупційної політики, а також вдосконалювати вже існуючі політики.
Про це заявив Віктор Павлущик, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) під час сесії “Індикатори публічної доброчесності ОЕСР” на Глобальному форумі ОЕСР з питань боротьби з корупцією та доброчесності 2024 (2024 OECD Global Anti-Corruption & Integrity Forum - GACIF), який проходить в Парижі.
«НАЗК братиме активну участь у процесі збору даних в межах розділів "Якість стратегічних рамок" та "Підзвітність у формуванні державної політики" у 2024 році. Ми надамо точну та своєчасну інформацію, адже прагнемо зробити свій внесок в успіх цієї ініціативи та продемонструвати нашу відданість просуванню прозорості та підзвітності. Існуючі дані ОЕСР вже вивчаються НАЗК для вдосконалення та коригування чинних політик. Для України це можливість зміцнити національну систему доброчесності та узгодити наші антикорупційні зусилля з найкращими міжнародними практиками», - зазначив Голова НАЗК.
Крім того, він підкреслив, що минулого тижня НАЗК направило лист ОЕСР на знак підтвердження готовності України приєднатися до ініціативи та подякував Секретаріату ОЕСР за підтримку і сприяння участі України в ній.
Українська делегація, у складі якої представники НАЗК, Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду, Міністерства юстиції України та інші, бере участь у Форумі протягом 25-29 березня. Програма форуму та трансляція виступів доступні тут.
ОЕСР об’єднує 38 найрозвиненіших країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту.
Нагадаємо, що у 2022 році Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль передав заявку на вступ України до ОЕСР. НАЗК відіграє активну роль в процесі інтеграції України до організації.
Довідково
Індикатори публічної доброчесності - це перший набір узгоджених на міжнародному рівні даних, покликаний сприяти поширенню найкращих практик розбудови систем доброчесності шляхом порівняння показників країн та обміну найкращими практиками. Дані дозволять провести чіткий аналіз системи доброчесності в Україні та зрозуміти її поточний стан, а показники інших країн можуть стати необхідними орієнтирами для вибору напрямів подальшого розвитку, оскільки Індикатори публічної доброчесності ОЕСР охоплюють інформацію про країни-члени, які дотримуються Рекомендації Ради ОЕСР з питань публічної доброчесності.
Це є критично важливим для України на її шляху до членства в Європейському Союзі, а також приведення національного законодавства відповідно до стандартів ЄС.