НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Україна посилює співпрацю з ОЕСР щодо реалізації Стамбульського антикорупційного плану та боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях

16.11.2022
Україна посилює співпрацю з ОЕСР щодо реалізації Стамбульського антикорупційного плану та боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях

За останні 8 років Україна створила ефективну антикорупційну систему. У своїй сумнозвісній передвоєнній промові путін перерахував усі антикорупційні органи в Україні: Національне агентство з питань запобігання корупції, Національне антикорупційне бюро України, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру та Вищий антикорупційний суд. Наш успіх лякає росію – не прозору, корумповану державу. Наші антикорупційні органи зараз працюють як один злагоджений механізм, і ми керуємось спільною метою — побудова європейської та демократичної України без корупції. Про це заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі високого рівня Антикорупційної мережі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР/OECD) для країн Східної Європи та Центральної Азії (ACN), в якій взяли участь і очільники антикорупційних і правоохоронних органів країн-учасниць мережі.

«Боротьба з корупцією є одним із головних напрямів державної політики України та одним із пріоритетів нашої довготривалої співпраці з ОЕСР. Україна активно співпрацює з Антикорупційною мережею і планує тільки посилювати цю співпрацю. Участь у цій ініціативі допомогла нам реформувати антикорупційну законодавчу та інституційну системи відповідно до науково обґрунтованих міжнародних стандартів і найкращих практик», — зазначив Олександр Новіков.

Одним із важливих напрямків співпраці України та ACN є виконання рекомендацій, отриманих в рамках регулярного моніторингу виконання Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції. Україна протягом останніх двох років активно залучалась до розробки методології оцінювання нового, 5-го, раунду моніторингу.

Під час зустрічі високого рівня заступниця Генерального секретаря ОЕСР Керрі-Анн Джонс відзначила у вступному слові стійкість України у протидії невиправданій і неспровокованій повномасштабній агресії росії, а також наголосила, що Україна бореться нині не лише за власну незалежність, а й за свободу та безпеку усього демократичного світу. Важливою складовою цієї боротьби є ефективна антикорупційна політика, забезпечення доброчесності бізнесу і державного сектору, підкреслила пані Джонс і висловила захопленням активною позицією України у цих питаннях. Девід Куллен, заступник директора Генерального директорату з питань сусідства і розширення Європейської Комісії, зазначив, що попри вимушену необхідність захищати себе зі зброєю, Україна продовжує ефективно інтегруватися у міжнародні структури, свідченням чого є набуття статусу кандидата на членство в ЄС та визнана перспектива майбутнього членства в ОЕСР.

Голова НАЗК наголосив на важливості приєднання України до Робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях, над чим вже активно працює національна робоча група  (Указ Президента України № 539/2022) під керівництвом Андрія Єрмака).

Він нагадав, що під час Конференції з відновлення України (URC 2022) у Лугано (Швейцарія) Прем’єр-міністр України подав Генеральному секретарю ОЕСР заявку на членство України в ОЕСР.

«Наш запит на приєднання до Робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях є конкретним кроком на шляху до членства в ОЕСР. Ми впевнені, що взаємодія з ОЕСР у рамках Робочої групи стане чудовим доповненням до нашої вже існуючої співпраці з ОЕСР/ACN. Це сприятиме зниженню корупційних ризиків у процесах відновлення України, покращенню бізнес-клімату, визнанню України більш безпечною країною для інвестицій іноземних компаній, які виходять на українській ринок», — підкреслив Голова НАЗК.

Він додав, що, не дивлячись на війну, яку розпочала росія, Україна продовжує виконувати свої зобов'язання перед суспільством та міжнародними партнерами в щодо боротьби з корупцією.

«Україна довела, що є невід’ємною частиною демократичного світу. Попри війну та бажання росії знищити нашу країну та демократію, Україна продовжує свою антикорупційну роботу, роблячи нові та завершуючи розпочаті кроки. Так, Парламент України, попри війну, ухвалив Антикорупційну стратегію до 2025 року. Це важливий крок на нашому шляху до вступу в ЄС, НАТО та ОЕСР», — зазначив Голова НАЗК.

Очільник НАЗК також нагадав про важливість призначення керівника САП та успішного проведення конкурсу на посаду директора НАБУ для продовження реалізації антикорупційних ініціатив в Україні. 

«Нещодавно, після тривалого процесу, Україна нарешті призначила нового керівника САП, що було одним з ключових вимог для отримання статуса кандидата на членство в ЄС. Він одразу ж почав показувати результати, переглянувши деякі попередні справи та передавши результати розслідувань до Вищого антикорупційного суду. Сьогодні оголошено конкурс з  відбору нового директора НАБУ і сподіваємось незабаром почути новини щодо наступних кроків. Усе це свідчення постійних зусиль України  щодо зміцнення антикорупційної системи України. Ми не здамося і будемо боротися до перемоги як на передовій, так і на антикорупційному фронті », — сказав Олександр Новіков.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) об’єднує 37 найрозвиненіших країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту для всіх. Варто зауважити, що ОЕСР вже не є суто економічною організацією, а її експертиза та діяльність охоплюють також питання регіонального розвитку, охорони здоров’я, освіти, захисту навколишнього середовища, антикорупції тощо.

Стамбульський план дій з боротьби проти корупції є програмою взаємних експертних оглядів країнами ACN. Його методологія випливає з методів роботи Робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях, але його змістовний обсяг є ширшим і охоплює низку політичних, превентивних та правоохоронних заходів проти корупції, які мають відношення до регіону. У виконанні Стамбульського плані дій беруть участь десять країн ACN: Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Монголія, Таджикистан, Україна та Узбекистан. План дій був започаткований у 2003 році на зустрічі ACN у Стамбулі; передбачає регулярний моніторинг антикорупційних реформ у країнах.

[metaslider id=75109]

Україна посилює співпрацю з ОЕСР щодо реалізації Стамбульського антикорупційного плану та боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях

Останні новини

23.04.2024
15:52
НАЗК у співпраці з ДБР виявило ознаки незаконного збагачення у посадовця Нацполіції на понад 14 млн грн
09:56
Від формування культури викривання до співпраці з викривачами: НАЗК провело навчання для уповноважених осіб ДПСУ
22.04.2024
18:02
Микола Корнелюк призначений заступником Голови НАЗК
19.04.2024
18:37
Антикорупційна комунікація: представники органів влади обговорили стан виконання Комунікаційної стратегії 
17:56
НАЗК спільно з Вищою школою публічного управління провели навчання для керівників категорії «А»
11:01
НАЗК сприяє місцевій владі Івано-Франківщини в мінімізації корупційних ризиків та розбудові доброчесності
18.04.2024
10:28
Новий функціонал ІСМ ДАП: де шукати статистичні дані про антикорупційну політику 
09:09
Тема корупції – у фокусі інформаційних операцій кремля проти України: результати дослідження дезінформаційних наративів 
09:05
Анонс НАЗК запрошує громадян надати пропозиції до проекту постанови «Про деякі питання створення та функціонування Реєстру прозорості»
17.04.2024
09:30
Українські підприємці переважно не толерують корупцію та позитивно ставляться до викривачів - дані соцдослідження 
16.04.2024
15:45
Конфлікт інтересів: за матеріалами НАЗК мера Кам’янця-Подільського визнано винним
14:29
Що відбувається з вашою декларацією після її подання?
15.04.2024
10:11
Виконання Державної антикорупційної програми за рік: в НАЗК презентовано результати громадського моніторингу 
11.04.2024
17:09
Голова НАЗК та парламентський комітет з антикорупційної політики обговорили виклики та пріоритети у сфері запобігання корупції 
10.04.2024
14:20
Анонс НАЗК і громадськість презентують результати виконання антикорупційних заходів
05.04.2024
09:17
НАЗК у березні розпочало 92 повні перевірки декларацій 
04.04.2024
14:48
Понад 220 політичних партій не подали звіти до НАЗК 
10:25
Конфлікт інтересів: березневі протоколи та судові рішення за матеріалами НАЗК
02.04.2024
12:12
Міноборони та Державний оператор тилу співпрацюватимуть з НАЗК для удосконалення системи оборонних закупівель
10:53
Здійснено моніторинг 376 нормативно-правових актів, виявлено корупційні ризики у п’яти з них: результати антикорупційної експертизи НАЗК за березень
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua