НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Всеукраїнський урок доброчесності: освітяни, працівники НАЗК та відомі українці розповідали школярам про доброчесність

5 грудня 2024 року в закладах освіти пройшов Всеукраїнський урок доброчесності. На ньому школярі знайомляться з поняттям доброчесності, обговорюють теми, пов'язані з корупцією та її негативними наслідками. Мета заходу –  формування відповідального ставлення учнів до дотримання норм етики та принципів доброчесності. 

Цьогоріч уроки доброчесності проводяться за «Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення «Тижня доброчесності» у закладах загальної середньої освіти у 2024 році», які розробили експерти Офісу доброчесності НАЗК та група співавторів. Вони включають інтерактивні вправи, ситуації та ігри, що допомагають школярам не тільки зрозуміти проблему корупції, а й вчать їх протидіяти цьому явищу. Усі активності адаптовані під різний вік та інтереси учнів, що робить уроки максимально ефективними. 

Також ініціативу підтримали відомі українці, зокрема громадський діяч і ресторатор Євген Клопотенко, ведучий і автор шоу «20:23», актор Євген Янович, які поділилися з дітьми у відеорозповідях прикладами доброчесності з власного життя.

«Виховання доброчесності з дитинства – це не просто інвестиція в майбутнє, а й основа для побудови справедливого та чесного суспільства. Чим раніше ми почнемо формувати у молоді принципи чесності та відповідальності, тим сильнішою та стійкішою буде наша держава», – зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

До проведення уроку долучились працівники НАЗК. Вони провели уроки в низці шкіл, зокрема Євген Семенюта та Ірина Пищимка – у ліцеї «Голосіївський» №241, Альона Хилько – у Київській  гімназії східних мов №1, Вікторія Скоробогата – у Фастівському академічному ліцеї №9, Ганна Ткаченко – у школі  №148 ім. Івана Багряного.

За результатами проведення уроку для дев'ятикласників Альона Хилько відзначила, що діти були дуже щирими: «Говорити про доброчесність з учнями не дуже просто, адже це досить абстрактне поняття. Проте, спираючись на реальні життєві ситуації, вони швидко все розуміють, аналізують і роблять висновки, а ще дивують своїми глибокими відповідями та свідомою позицією», — поділилася вона своїми враженнями.

«Всеукраїнський урок доброчесності для другокласників — справжня магія доброти та натхнення, яку дарують діти. Вразила відвертість та активність цих маленьких мислителів. Разом ми слухали казку про доброчесних звірят, аналізували різні ситуації про справедливість і обговорювали, як можна чинити по-чесному. А завершили урок теплим символічним моментом: кожен написав на паперовій кульці чесноту, яку хоче розвинути в собі, і ми прикрасили ними намальовану ялинку», — поділилася своїми враженнями Вікторія Скоробогата.

Всеукраїнський урок доброчесності ініціював Офіс доброчесності НАЗК в межах Тижня доброчесності і за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС — провідної антикорупційної програми, що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та імплементується Міністерством закордонних справ Данії. Цього року проєкт триває з 25 листопада до 6 грудня 2024 року. Це важлива ініціатива, спрямована на розвиток антикорупційної культури в закладах освіти. 

Нагадаємо, Офіс доброчесності НАЗК активно та системно працює зі школами України, сприяючи формуванню культури доброчесності. Лише за останні два роки в межах  Тижня доброчесності до проведення Уроків доброчесності було залучено понад чотири тисячі освітян. 

Уже протягом трьох років команда Офісу доброчесності НАЗК реалізує проєкт «Прозора школа», завдяки якому вдалося відкрити 15 Хабів доброчесності на базі різних шкіл, об'єднати в спільноту проєкту 626 закладів освіти з 21 регіону України. 

12 грудня відбудеться Форум освітян «Доброчесність для освіти». Його мета –  підсумувати досягнення, обмінятися досвідом і розробити наступні кроки для впровадження доброчесних практик в освітньому середовищі. Реєстрація для участі у Форумі за посиланням до 14:00 6 грудня 2024 року. Кількість місць обмежена. Лист з підтвердженням участі надійде на електронну адресу відібраних учасників.

 

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua