НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК внесло до переліку кандидатів на санкції виробників та постачальників “алмазного” обладнання

17.10.2023
НАЗК внесло до переліку кандидатів на санкції виробників та постачальників “алмазного” обладнання

НАЗК внесло до переліку кандидатів на санкції шість російських компаній, які виготовляють та постачають обладнання для видобутку та обробки алмазів:

  • АО «ИЦ «Буревестник» - один із найбільших у світі виробників рентгенолюмінесцентних сепараторів для алмазовидобувної промисловості. Розробляє та виготовляє спеціалізоване обладнання для АК «Алроса». За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів на загальну суму понад 500 тис. дол. США. Також продукція підприємства  експлуатується на алмазовидобувних підприємствах росії, Анголи, ПАР, Лесото, Зімбабве.
  • АО «Светлана-рентген» спеціалізується на розробці та виробництві рентгенівських трубок, які застосовуються в алмазовидобувній індустрії. Продукцію підприємства на загальну суму понад 60 тис. дол. США на початку 2022 року АО «ИЦ «Буревестник» експортувало в ПАР в інтересах афілійованої компанії BVSA (PTY) LTD. За перше півріччя 2023 року компанія експортувала з рф товарів на загальну суму понад 4,3 млн. США. Також за відповідний період компанія імпортувала товарів на понад 80 тис. дол. США.
  • АО «Завод бурового оборудования» розробило в інтересах АК «Алроса» унікальну вибухозахищену підземну бурову установку ZBO U7ex, яка призначена для буріння дренажних, розвідувальних та технічних свердловин. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала в рф товарів на понад $850 тис. дол. США.
  • ОАО «Виогем» - один з найбільших комплексних профільних інститутів гірничої галузі в СНД. Підприємство розробило універсальну бурову установку УБД-8, призначену для підземного та наземного буріння різних видів свердловин,  яка використовується на гірничодобувних підприємствах, зокрема, «Алроса».
  • ПО «Кристалл» спеціалізується на огранюванні алмазів. Компанія є одним з найбільших виробників діамантів в росії. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів, зокрема обладнання для обробки алмазів та комплектуючих до нього, на загальну суму понад 600 тис. дол. США.
  • ООО «Конструкторское бюро электрометрии» займається розробкою та виробництвом геофізичної апаратури. На початку 2022 року постачала вимірювачі питомого електричного опору грунту для компанії Alrosa (Zimbabwe) Limited.
Саме компанії, які виготовляють нове обладнання для видобутку, обробки та сортування алмазів, дозволяють значно покращити ці процеси, їхню ефективність і продуктивність, а також зменшити витрати.  

Через те, що ці компанії не перебувають під санкціями України та країн санкційної коаліції, вони досі вільно імпортують обладнання та інші необхідні компоненти з інших держав, таких як Китай, США, Ізраїль, Бельгія, Індія тощо. 

Застосування санкцій Україною має бути першим кроком до санкціонування цих компаній партнерами та припинення торгівлі. 

НАЗК вже надіслало до Служби безпеки України пропозиції щодо застосування санкцій проти нового переліку «алмазних» компаній рф.  

Більше інформації про інші компанії або осіб, які потрапили до санкційних списків НАЗК, можна знайти на порталі «Війна і Санкції» у розділі  «Кандидати на санкції».

Роль НАЗК у санкційній політиці передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.



Останні новини

25.05.2026
09:54
Доступ до Реєстру порушників може бути частково обмежено 26 травня
21.05.2026
14:30
За приховані в деклараціях статки суди притягнули до відповідальності депутата та двох посадовців місцевих рад
09:23
Як відкриті дані руйнують міфи про «тотальну корупцію»: дискусія на LMF 2026
20.05.2026
14:00
З посадовця податкової на Закарпатті можуть стягнути необґрунтовані активи на понад 4 млн грн
12:24
Повні перевірки декларацій: за 4 місяці 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1,3 млрд грн
09:31
Депутата з Житомирщини судитимуть за декларування недостовірних відомостей
19.05.2026
17:47
З посадовиці ДПС на Львівщині можуть стягнути необґрунтовані активи на понад 4,4 млн грн
09:19
Понад 110 політичних партій не подали звіти за І квартал 2026 року
18.05.2026
17:00
АП ВАКС підтвердила конфіскацію необґрунтованого активу колишнього підполковника Нацполіції на понад 2,2 млн грн
14:42
Антикорупційні інструменти, відкриті дані та протидія дезінформації: НАЗК провело тренінг для журналістів Львівщини
15.05.2026
17:53
Антикорупційна стратегія 2026–2030 переходить до парламентського етапу
14:41
Фінансовий аудит НАЗК вперше за міжнародними стандартами: фінансова та бюджетна звітність достовірна в усіх суттєвих аспектах
13:00
Ексдепутат сільради Вінниччини “збагатився” на понад 36 млн грн: результати повної перевірки декларації
12:36
Євроінтеграція і відчутні зміни для суспільства: Голова НАЗК розповів про пріоритети виконання Дорожньої карти з питань верховенства права
11:00
ВАКС визнав необґрунтованими активами люксові автівки чинного нардепа
10:05
У голови суду на Вінниччині можуть конфіскувати необґрунтовані активи на понад 6,8 млн грн
14.05.2026
16:31
«Прозорі університети»: в Україні з’явився перший Центр доброчесності та етики у вищій освіті
12.05.2026
17:37
Голова НАЗК обговорив із Послом Естонії поглиблення співпраці у сферах антикорупції, цифрового врядування та кібербезпеки
15:00
Повні перевірки: Суд визнав винним депутата із Сумщини у недостовірному декларуванні
12:14
Звіт про лобіювання: як вносити дані про клієнтів і бенефіціарів
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua