НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Зміцнення належного врядування в оборонному секторі України: представники НАЗК взяли участь у зустрічі партнерів проекту CIDS

12.03.2024

6 - 8 березня 2024 року делегація у складі представників Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерства оборони України (Міноборони), Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) та Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції в секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України (BITEC) взяли участь у семінарі “Проект розбудови доброчесності в секторі оборони України у 2024–2027 рр.” (м. Брашов, Румунія). Співорганізаторами заходу є Центр з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Норвегії (CIDS) та Регіональний департамент з вивчення управління оборонними ресурсами (DRESMARA).

Семінар став майданчиком для обміну досвідом щодо впровадження стандартів розвитку доброчесності в оборонному секторі шляхом розробки ефективних правових практик та процедур, спрямованих на мінімізацію корупційної складової. Під час візиту було проведено низку двосторонніх зустрічей та узгоджено спільний план дій учасників щодо:

  • загального механізму запобігання корупції у секторі оборони;
  • управління людськими ресурсами та військової кадрової політики;
  • належного урядування у сфері оборонних закупівель.

Марта Івашків, керівник відділу впровадження міжнародних стандартів безпеки і оборони та Андрій Тетерук, заступник керівника управління - керівник відділу аналізу ризиків у сфері безпеки та оборони Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони презентували роль НАЗК в системі запобігання корупції та розбудови доброчесності, а також можливі напрями співпраці з CIDS в контексті порядку денного діяльності НАЗК.

Крім того, представники Національного агентства долучилися до обговорення аспектів євроатлантичної інтеграції та належного врядування в Україні, ознайомилася з досвідом Румунії у впровадженні стандартів НАТО у військовій кадровій політиці та механізмами зміцнення доброчесності у цій сфері. Однією з тем обговорення стали також особливості відбудови Боснії і Герцеговини та вплив військових операцій на належне врядування в цій країні.

“Повномасштабна агресія проти України стала поштовхом до кардинальних змін в нашій оборонній сфері. Ці системні трансформації відбуваються в аномально складних умовах, однак всі інституційні процеси мають бути максимально якісними та ефективними, тому нам вкрай важливий іноземний досвід партнерів. Водночас протягом кількох останніх років Україна здобула власний унікальний досвід - від ідентифікації корупційних ризиків оборонного законодавства до розбудови доброчесності в оборонних закупівлях, - який  є однозначно корисним для спільних зусиль союзників у створенні стійких механізмів протидії реальній військовій агресії”, - зазначив Андрій Тетерук. 

Представники CIDS та DRESMARA презентували роботу проекту в Україні, можливості майбутньої співпраці та високо оцінили зусилля нашої країни у розбудові доброчесності в оборонному секторі та інших ключових сферах.  

Довідково
Центр з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) був створений у 2012 році за ініціативи Міністерства оборони Норвегії. Це консультативний орган, який зараз є невід'ємною частиною Міністерства оборони Норвегії. 

CIDS прагне розвивати і зміцнювати професійну доброчесність і належне врядування в секторах оборони і безпеки. Підхід CIDS є комплексним, а його команда експертів застосовує різноманітні інструменти у своїх зусиллях з розвитку компетентності, підвищення обізнаності і зменшення ризиків корупції.

Регіональний департамент з вивчення управління оборонними ресурсами (DRESMARA) – це вищий навчальний заклад, який фінансується Міністерством національної оборони Румунії і підпорядковується командувачу (ректору) Національного університету оборони “Карол I”. DRESMARA офіційно акредитований НАТО як один з 33 Партнерських навчально-освітніх центрів (PTECs).

Останні новини

20.05.2024
11:23
Понад 180 політичних партій не виконали вимоги закону щодо звітування до НАЗК за I квартал 2024 року
10:14
НАЗК розпочинає новий етап реалізації проекту DWH/DM для створення ефективної системи управління даними
17.05.2024
17:14
Другий етап повної перевірки декларації: визначення точності оцінки задекларованих активів 
10:13
НАЗК та АРМА посилюють співпрацю у розшуку необґрунтованих активів за кордоном
16.05.2024
16:03
НАЗК розпочало аналіз корупційних ризиків у централізованих тилових закупівлях для ЗСУ
14.05.2024
17:11
Національне агентство презентувало новий посібник з управління корупційними ризиками для обласних адміністрацій
13.05.2024
12:19
Строки підключення організацій до Порталу викривачів змінено 
10.05.2024
16:45
НАЗК виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у начальника сервісного центру МВС на Дніпропетровщині на 7 млн грн
12:45
НАЗК долучилось до експертних консультацій щодо реформування системи оборонних закупівель за стандартами НАТО 
11:37
Майже 200 політичних партій не виконали вимогу закону щодо звітування до НАЗК 
09.05.2024
10:32
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту Порядку проведення логічного та арифметичного контролю декларацій 
08.05.2024
15:48
Доброчесне лобіювання, співпрацю та декларування обговорив Голова НАЗК з представниками Американської торговельної палати
11:01
Голів та членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку декларантів: закон набув чинності
07.05.2024
11:28
Повна перевірка декларацій міського голови Очакова: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та недостовірних відомостей
10:32
Конфлікт інтересів: протоколи та приписи НАЗК у квітні 
06.05.2024
12:20
Антикорекспертиза та законодавчі ініціативи: НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці
11:26
Недостовірні відомості на понад 55,8 млн грн виявлено за результатами 51 повної перевірки декларацій
03.05.2024
09:25
Здійснено моніторинг 392 нормативно-правових актів, виявлено корупційні ризики у п’яти з них: результати антикорупційної експертизи НАЗК за квітень
02.05.2024
14:20
Нардепу повідомили про підозру за незаконне збагачення на понад 11 млн грн
01.05.2024
17:11
Повна перевірка декларації: звірка з реєстрами та встановлення достовірності даних
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua