НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Чи є тут конфлікт інтересів: посадовець подає позов до установи, в якій працює

26.05.2021
Чи є тут конфлікт інтересів: посадовець подає позов до установи, в якій працює

Щомісяця Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опрацьовує понад 100 запитів публічних службовців на роз’яснення щодо конфлікту інтересів.

Багато з них стосуються ситуацій, які можуть статися з будь-яким публічним службовцем. Саме тому ми вирішили розповідати більше про такі випадки та вказувати, що саме потрібно зробити для врегулювання конфлікту інтересів.

Слідкуйте за публікаціями про роз’яснення щодо наявності чи відсутності конфлікту інтересів за хештегом #К_І_реальний кейс.

Ситуація, з якою звернувся запитувач:

Фінансовий відділ установи не надав завідувачу сектору правового забезпечення довідку про доходи. Через це посадовець збирається звернутися до суду з позовом.

Водночас завідувач сектору має повноваження представляти інтереси установи в суді.

Отже, чи порушить завідувач сектору в такій ситуації вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів?

Позиція НАЗК:

Така ситуація справді може передувати виникненню потенційного чи реального конфлікту інтересів.

Однак подання позову не стосується виконання повноважень завідувача сектору правового забезпечення. Адже посадовець буде звертатися до суду як фізична особа, а тому під час подання позову конфлікту інтересів не буде.

Проте, коли виникне необхідність завідувачу або його підлеглим представляти установу в суді в справі за позовом самого завідувача, виникне конфлікт інтересів. Адже в завідувача наявний приватний інтерес (бажання задовольнити позовні вимоги щодо надання довідки про доходи). Це може вплинути на об’єктивність та неупередженість прийняття посадовцем рішень або вчинення чи невчинення дій, пов’язаних з участю установи в суді.

У такій ситуації посадовцю слід вживати заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів - повідомити свого керівника про конфлікт інтересів. 

Як керівнику правильно обрати захід врегулювання конфлікту інтересів можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/3ynujpF.

Отримати роз’яснення: https://bit.ly/3eT6Zs9.

Останні новини

28.07.2026
14:30
Цивільна конфіскація: з родини експосадовця Мін’юсту стягнуть понад 900 тис. грн від продажу Land Rover
14:07
Реєстр прозорості: оновлення інтерфейсу заповнення звіту щодо лобіювання
27.07.2026
12:08
Повні перевірки декларацій: за перше півріччя 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1,9 млрд грн
24.07.2026
13:34
Готівка у 90 валютах світу, нерухомість за кордоном та «золоті» запаси посадовців: НАЗК завершило оцінку ризиків декларацій, поданих за 2025 рік
10:03
Анонс НАЗК запрошує журналістів Одещини на тренінг з антикорупційних інструментів
23.07.2026
18:00
За матеріалами НАЗК у посадовиці податкової конфіскують необґрунтовані активи на понад 2 млн грн
12:28
116 кандидатів на посади публічної служби отримали відмову у призначенні після спеціальних перевірок НАЗК у І півріччі 2026 року
10:15
Елітний автопарк на батьків: екскерівника держпідприємства підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 24 млн грн
21.07.2026
10:00
Звітування щодо лобіювання: до завершення кампанії - 10 днів
20.07.2026
16:35
Моніторинг способу життя: у секретаря міськради на Черкащині можуть конфіскувати преміальні авто, оформлені на водія
17.07.2026
17:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи екскерівниці податкової Чернігівщини на понад 8,5 млн грн
16:25
Відкрито чотири нові вакансії в НАЗК
14:45
99% рекомендацій враховано розробниками: результати антикорупційної експертизи НАЗК у І півріччі 2026 року
16.07.2026
17:23
Недостовірне декларування: двох посадовців оштрафували за результатами контролю НАЗК, ще п'ять обґрунтованих висновків направлено до Нацполіції
13:40
Антикорупційна стратегія на 2026–2030 роки: профільний комітет рекомендував парламенту ухвалити у першому читанні доопрацьований проєкт
15.07.2026
15:16
Голова МСЕК на Миколаївщині отримала вирок за недостовірне декларування
13.07.2026
12:33
Доброчесність починається з керівника: у НАЗК відбулося навчання для керівництва державних інституцій
09:26
Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: що потрібно знати декларантам
10.07.2026
13:00
Нові підходи до оборонних закупівель України: представники НАТО, держорганів і НАЗК узгодили спільні кроки
09:52
Анонс Як правильно подати звіт про лобіювання: НАЗК проведе вебінар
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua