НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Доброчесність має стати нормою для органів місцевого самоврядування - Форум доброчесних громад

21.07.2023
Доброчесність має стати нормою для органів місцевого самоврядування - Форум доброчесних громад

Розбудова доброчесності як норми для органів місцевого самоврядування, залучення громад для забезпечення прозорих процесів відновлення, налагодження співпраці з бізнесом і повернення довіри громадян  —  ці та інші важливі теми обговорили під час Форуму доброчесних громад, що відбувся 20 липня за ініціативи Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Програми «U-Lead з Європою». 

Заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко зазначив, що для НАЗК  співпраця з органами місцевого самоврядування є пріоритетом. 

«НАЗК є сервісним органом, тому ми  відкриті до спільної роботи з громадами, міжнародними партнерами для забезпечення розвитку й прозорої відбудови регіонів. Для Організації економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР), членом якої хоче бути України, а також ЄС, важливим напрямом є децентралізація. Ми розпочали роботу з регіонами щодо виявлення корупційних ризиків та проведенні антикорупційної експертизи. Форум і підписання декларації стане поштовхом для активізації нашої співпраці з громадами», – зазначив Ярослав Любченко. 

За даними опитування населення та бізнесу, яке провела дослідницька агенція Info Sapiens на замовлення Transparency International Ukraine, корупція продовжує залишатися у трійці найбільших проблем держави. 45% громадян вважають, що саме місцева влада має забезпечити ефективну відбудову, але  рівень довіри до неї складає лише 13%, зауважила заступниця виконавчого директора Transparency International в Україні Анастасія Мазурок. За її словами, це колосальний розрив з рівнем очікувань суспільства. Тому формувати культуру доброчесності треба через прозорість і відновлення довіри.

Цю тезу підтримала  керівниця міжнародного напрямку Коаліції RISE Ukraine Леся Огризко. На її  думку, війна стала вікном можливостей для посилення довіри громадян та влади. Але, як свідчить соціологія, це вікно можливостей починає швидко звужуватися: минулого року понад 80% українців довіряли та схвалювали діяльність органів місцевої влади, а цьогоріч цей показник стрімко падає. 

Керівник Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI) Аллан Паг Крістенсен розповів про партнерство EUACI з українськими містами для розвитку підзвітності, прозорості та доброчесності, зокрема з Миколаєвом, Чернівцями, Житомиром, Нікополем, Червоноградом. «EUACI активно співпрацює з так званими Містами Доброчесності та надає їм допомогу в розбудові практик доброчесності. Навіть у такі складні часи міста продовжують реалізовувати наші спільні програми. Зокрема, активно співпрацюємо з Миколаєвом у сфері доброчесності процесів відбудови. Наша програма надає допомогу, зокрема, щодо оцінки збитків, завданих війною; моніторингу міжнародної допомоги, розвитку IT-продуктів; проведенні внутрішнього аудиту та покращення закупівельних процедур. Ми також підтримуємо інклюзивність процесу відновлення, в тому числі шляхом сприяння взаємодії між владою та представниками громадянського суспільства та бізнесу», – зазначив Аллан Паг Крістенсен.

Під час обговорення питання прозорості відбудови заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач зазначив, що відомство в трьох містах розпочинає пілотні проекти з оцінки корупційних ризиків і впровадження міжнародних стандартів з комплаєнсу.  «В Україні понад 400 міст, у кожному з них має бути уповноважена особа з питань запобігання корупції. Ми провели опитування в  170 містах, і лише в 30% з них є антикорупційні уповноважені з відповідною професійною  підготовкою. Тому важливо сформувати таку професійну мережу», – повідомив Сергій Деркач.

Депутатка Київської міської ради, голова делегації України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи Лілія Пашинна підкреслила, що робота місцевої влади має базуватися на визначенні потреб жителів і бути спрямованою на розвиток громад. Вона звернула увагу на значний розголос теми нецільового використання коштів місцевих у регіонах. 

Своїм досвідом залучення громад для відновлення й розвитку, співпраці влади з бізнесом і жителями поділилися експерти й представники регіонів під час другої панелі «Успішні практики доброчесності у громадах». Зокрема, про свої напрацювання розповіли представники Дніпропетровської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Тернопільської областей та міста Львова. 

Голова ГО «Агенція відновлення та розвитку» Олександр Солонтай наголосив на важливості повернення оприлюднення інформації на офіційних сайтах місцевих органів, зокрема, публікації проектів рішень місцевих рад і відновлення  діалогу з мешканцями про реальну ситуацію в регіонах.  

Нагадаємо, Форум доброчесних громад організувало НАЗК за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Під час заходу міські голови, представники міст, Української асоціації обласних та районних рад, Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад підписали Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування, до якої можуть приєднатися усі регіони. 

Докладніше про першу частину Форуму

Відеозапис.

Організатори – НАЗК за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Доброчесність має стати нормою для органів місцевого самоврядування - Форум доброчесних громад
Доброчесність має стати нормою для органів місцевого самоврядування - Форум доброчесних громад
Доброчесність має стати нормою для органів місцевого самоврядування - Форум доброчесних громад
Доброчесність має стати нормою для органів місцевого самоврядування - Форум доброчесних громад

Останні новини

17.05.2024
17:14
Другий етап повної перевірки декларації: визначення точності оцінки задекларованих активів 
10:13
НАЗК та АРМА посилюють співпрацю у розшуку необґрунтованих активів за кордоном
16.05.2024
16:03
НАЗК розпочало аналіз корупційних ризиків у централізованих тилових закупівлях для ЗСУ
14.05.2024
17:11
Національне агентство презентувало новий посібник з управління корупційними ризиками для обласних адміністрацій
13.05.2024
12:19
Строки підключення організацій до Порталу викривачів змінено 
10.05.2024
16:45
НАЗК виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у начальника сервісного центру МВС на Дніпропетровщині на 7 млн грн
12:45
НАЗК долучилось до експертних консультацій щодо реформування системи оборонних закупівель за стандартами НАТО 
11:37
Майже 200 політичних партій не виконали вимогу закону щодо звітування до НАЗК 
09.05.2024
10:32
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту Порядку проведення логічного та арифметичного контролю декларацій 
08.05.2024
15:48
Доброчесне лобіювання, співпрацю та декларування обговорив Голова НАЗК з представниками Американської торговельної палати
11:01
Голів та членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку декларантів: закон набув чинності
07.05.2024
11:28
Повна перевірка декларацій міського голови Очакова: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та недостовірних відомостей
10:32
Конфлікт інтересів: протоколи та приписи НАЗК у квітні 
06.05.2024
12:20
Антикорекспертиза та законодавчі ініціативи: НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці
11:26
Недостовірні відомості на понад 55,8 млн грн виявлено за результатами 51 повної перевірки декларацій
03.05.2024
09:25
Здійснено моніторинг 392 нормативно-правових актів, виявлено корупційні ризики у п’яти з них: результати антикорупційної експертизи НАЗК за квітень
02.05.2024
14:20
Нардепу повідомили про підозру за незаконне збагачення на понад 11 млн грн
01.05.2024
17:11
Повна перевірка декларації: звірка з реєстрами та встановлення достовірності даних
30.04.2024
17:13
НАЗК внесло зміни до Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів. Що вони передбачають?
29.04.2024
17:56
Голова НАЗК та керівництво EUACI окреслили виклики для антикорупційної інфраструктури на найближчий період 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua