НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

15 січня — друга річниця перезавантаження НАЗК

Посилання скопійовано
15 січня — друга річниця перезавантаження НАЗК

Сьогодні, 15 січня, виповнюється друга річниця після перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Саме цього дня 2020 року Кабінет Міністрів України призначив на посаду Голови НАЗК переможця відкритого конкурсу Олександра Новікова.

«Минуло сім років від старту антикорупційної реформи в Україні та два роки роботи НАЗК після перезавантаження. За цей час ми повністю переформатували роботу Агентства – від пошуку «одруків» у деклараціях та звітів ми перейшли до виявлення ознак реальних порушень. Для цього створюємо нові механізми запобігання корупції та зрозумілі правила для доброчесних посадовців і партій», – зазначив Олександр Новіков.

Завдяки новому підходу за два роки виявлено понад 1,5 млрд грн недостовірних відомостей у деклараціях посадовців. Агентство — перший державний орган, що діджиталізував усі процеси завдяки ERP-системі. Створено одразу три інноваційні ІТ-продукти для запобігання корупції, що допомагають фахівцям, журналістам, громадським організаціям у протидії корупції: Реєстр звітів політпартій POLITDATA, портал «Приховані інтереси» та Антикорупційний портал.

«Два роки тому НАЗК вперше почало проводити моніторинг способу життя посадовців і антикорупційну експертизу законопроектів та проектів актів Уряду. Вперше почало захищати громадян, які викривають корупцію» — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Він додав, що кожні два роки Закон України «Про запобігання корупції» передбачає проведення зовнішньої незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК. Така оцінка буде здійснена незалежними міжнародними експертами, які призначені Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій партнерів з міжнародного розвитку. Початок проведення оцінки очікується вже цього місяця.

Голова НАЗК підкреслив, що НАЗК загалом виконало 230 з 237 критеріїв ефективності. Ці критерії визначені методикою, за якою оцінюватимуть ефективність НАЗК за останні два роки. А отже, Агентство цілком впевнене в успішному проходженні оцінки.

«Головний критерій, який ми маємо позначити як невиконаний – це прийняття Верховною Радою Антикорупційної стратегії. Уряд, НАЗК і громадськість зі свого боку зробили все, щоб цей документ був ухвалений та держава мала чітке бачення того, як долати корупцію. Проте Парламент досі – за півтора року після розроблення документу – не ухвалив Стратегію у другому читанні», – додав Олександр Новіков.

Також Голова НАЗК згадав, що показником ефективної роботи НАЗК стали неодноразові спроби послабити Агентство. Найвідоміші з них:

  • рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року, яким було здійснено спробу позбавити НАЗК повноважень перевіряти декларації та забезпечувати відкритий доступ громадян до інформації про статки посадовців;
  • законопроект № 5253, який став спробою позбавити НАЗК права виявляти фіктивні витрати політичних партій, проте не був прийнятий Парламентом.

«Не зважаючи на всі перешкоди, ми продовжуємо працювати для побудови доброчесної влади та справедливого суспільства», – підкреслив Голова НАЗК.

Головне за 2021 рік:

  • НАЗК завершило повну перевірку 1043 декларацій. За рік у деклараціях посадовців виявлено понад 1,2 млрд грн недостовірних відомостей.
  • З листопада 2021 року спецперевірки не дозволяють потрапити на посади керівників органів, слідчих, прокурорів та суддів особам із непідтвердженими законними доходами.
  • НАЗК запустило процедуру автоматизованого контролю, що дозволяє завдяки діджитал-інструментам швидко виявити, чи вказав посадовець майно у декларації. Завдяки процедурі виявлено порушень на понад 150 млн грн у 27 деклараціях.
  • 11 травня введено в промислову експлуатацію реєстр POLITDATA. Звіти партій НАЗК почало приймати лише в електронному вигляді.
  • 24 листопада НАЗК спільно з громадською організацією Антикорупційний штаб презентували портал «Приховані інтереси».
  • 5 жовтня запустили Антикорупційний портал, який забезпечить ефективнішу роботу та взаємодію антикорупційних уповноважених, які працюють над запобіганням корупції практично у кожній державній організації.
  • 9 грудня НАЗК представило Стратегію формування нульової толерантності до корупції, яка покликана забезпечити просування доброчесної поведінки як норми в Україні.
Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Червня 2022
Керівники оборонно-промислових підприємств рф, чия зброя вбиває Українців, досі не під санкціями
24 Червня 2022
Дайджест «Новини санкційного фронту»
23 Червня 2022
НАЗК провело зустріч з Представництвом ЄС в Україні
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр