НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК презентувало моніторингову систему ДАП міжнародним партнерам та анонсувало її англомовну версію

27.07.2023
НАЗК презентувало моніторингову систему ДАП міжнародним партнерам та анонсувало її англомовну версію

Моніторинг виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. (ДАП) має бути доступним для кожного, в тому числі для міжнародних партнерів. Важливо, щоб вони бачили реальні успіхи та прогрес України в подоланні корупції. Це наблизить нас до перемоги у війні, а також до ЄС, НАТО та ОЕСР. Запуск публічної частини моніторингової системи заплановано на 17 серпня, а вже восени планується запустити її англомовну версію. Про це повідомив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) під час презентації інформаційної системи моніторингу антикорупційної політики (далі – системи) для міжнародних партнерів і представників посольств.

Інформаційна система розроблена НАЗК для моніторингу та оцінки виконання понад тисячі заходів ДАП

«При розробці системи враховано найкращий міжнародний досвід створення подібних інструментів. Тому вона має шанси стати стандартом для моніторингу державної політики в цілому, а згодом і зразком для інших держав. Сподіваємось, що ця система буде зручною для усіх користувачів. Громадяни та наші міжнародні партнери зможуть контролювати прогрес виконання антикорупційних заходів», – зазначив Олександр Новіков. 

Він подякував міжнародним партнерам за підтримку ініціатив Національного агентства. 

Про важливість ДАП для держави нагадав керівник Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) Аллан Паг Крістенсен. 

«Сьогодні боротьба з корупцією є, мабуть, більш важливою, ніж будь-коли. Ефективна реалізація Державної антикорупційної програми допоможе створити краще суспільство та впровадити реформи, які воно очікує від Уряду. Система моніторингу — це якісний інструмент, який має багато функцій і покаже, які органи влади та державні установи виконують свої зобов'язання, а які ні. Таким чином суспільство здійснюватиме додатковий контроль», — сказав Аллан Паг Крістенсен

За словами директора Департаменту антикорупційної політики Дмитра Калмикова та керівника відділу узагальнення даних про корупцію Володимира Харченка система має закриту та відкриту частини.

Закрита частина, до якої підключені всі виконавці програми, призначена для організації та планування виконання заходів в межах кожної інституції, а також надання до НАЗК інформації про стан та динаміку виконання кожного заходу.

Публічна частина призначена для відображення повної та об’єктивної інформації про виконання заходів, а також відображення результатів щоквартального моніторингу та щорічної оцінки ефективності реалізації Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми. Ця система матиме зручний інтерфейс та інтерактивну візуалізацію, різні варіанти фільтрації даних тощо.

Довідково

28 червня 2023 року НАЗК запустило  інформаційну систему моніторингу реалізації державної антикорупційної політики. Органи державної влади вже внесли інформацію про результати виконання заходів ДАП у першому півріччі поточного року. Надалі таку інформацію вони вноситимуть до системи щоквартально.

Загалом заходи програми реалізовуватимуть 109 виконавців – це фактично всі міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації та низка інших державних органів.

Запуск української версії публічної частини системи заплановано на 17 серпня, а англомовної - вже восени цього року.

Підтримку в розробці інформаційної системи моніторингу антикорупційної політики надала  Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).

 

 

Останні новини

28.07.2026
14:30
Цивільна конфіскація: з родини експосадовця Мін’юсту стягнуть понад 900 тис. грн від продажу Land Rover
14:07
Реєстр прозорості: оновлення інтерфейсу заповнення звіту щодо лобіювання
27.07.2026
12:08
Повні перевірки декларацій: за перше півріччя 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1,9 млрд грн
24.07.2026
13:34
Готівка у 90 валютах світу, нерухомість за кордоном та «золоті» запаси посадовців: НАЗК завершило оцінку ризиків декларацій, поданих за 2025 рік
10:03
Анонс НАЗК запрошує журналістів Одещини на тренінг з антикорупційних інструментів
23.07.2026
18:00
За матеріалами НАЗК у посадовиці податкової конфіскують необґрунтовані активи на понад 2 млн грн
12:28
116 кандидатів на посади публічної служби отримали відмову у призначенні після спеціальних перевірок НАЗК у І півріччі 2026 року
10:15
Елітний автопарк на батьків: екскерівника держпідприємства підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 24 млн грн
21.07.2026
10:00
Звітування щодо лобіювання: до завершення кампанії - 10 днів
20.07.2026
16:35
Моніторинг способу життя: у секретаря міськради на Черкащині можуть конфіскувати преміальні авто, оформлені на водія
17.07.2026
17:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи екскерівниці податкової Чернігівщини на понад 8,5 млн грн
16:25
Відкрито чотири нові вакансії в НАЗК
14:45
99% рекомендацій враховано розробниками: результати антикорупційної експертизи НАЗК у І півріччі 2026 року
16.07.2026
17:23
Недостовірне декларування: двох посадовців оштрафували за результатами контролю НАЗК, ще п'ять обґрунтованих висновків направлено до Нацполіції
13:40
Антикорупційна стратегія на 2026–2030 роки: профільний комітет рекомендував парламенту ухвалити у першому читанні доопрацьований проєкт
15.07.2026
15:16
Голова МСЕК на Миколаївщині отримала вирок за недостовірне декларування
13.07.2026
12:33
Доброчесність починається з керівника: у НАЗК відбулося навчання для керівництва державних інституцій
09:26
Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: що потрібно знати декларантам
10.07.2026
13:00
Нові підходи до оборонних закупівель України: представники НАТО, держорганів і НАЗК узгодили спільні кроки
09:52
Анонс Як правильно подати звіт про лобіювання: НАЗК проведе вебінар
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua