Члени Уряду, які не обрані народними депутатами IX скликання, мають подати декларацію в день звільнення

Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу членів Кабінету Міністрів України на встановлений законодавством обов’язок подати декларацію «перед звільненням».

Так, особи, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, повинні подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларацію перед звільненням) (частина друга статті 45 Закону України «Про запобігання корупції») .

Члени Кабінету Міністрів України, які склали повноваження перед новообраною Верховною Радою України або перебувають у відставці, звільняються зі своїх посад з початку роботи новосформованого Уряду (згідно з частиною четвертою статті 17 Закону України «Про Кабінет Міністрів України»).

Відповідно, члени Уряду, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, в день початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України.

Разом з цим у разі набуття повноважень народного депутата України IX скликання в один день зі звільненням із займаної посади – діяльність, пов’язана з виконанням функцій держави, не переривається, а тому декларація за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація перед звільненням), не подається.

Одночасно звертаємо увагу членів Уряду, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, на обов’язок подати декларацію після звільнення (абзац другий частини другої статті 45 Закону). Таку декларацію, яка буде  містити інформацію за весь 2019 рік, необхідно подати наступного року після припинення повноважень, тобто до 1 квітня 2020 року.

Як повідомляла прес-служба НАЗК, народні депутати VIII скликання мають подати ще 2 декларації – в день припинення повноважень та наступного року, а новообрані парламентарі починають заповнювати декларації у 2020 році.