НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК виявило недостовірні відомості у деклараціях на понад 100 мільйонів гривень завдяки новій швидкій процедурі контролю, що триває до 35 днів

Посилання скопійовано
НАЗК виявило недостовірні відомості у деклараціях на понад 100 мільйонів гривень завдяки новій швидкій процедурі контролю, що триває до 35 днів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело автоматизований контроль повноти заповнення щодо перших 21 декларацій. З них у 17 деклараціях виявлено ознаки подання недостовірних відомостей на суму, яка передбачає кримінальну відповідальність.

Загалом виявлено недостовірні відомості на суму 107,5 млн гривень.

«Проведений контроль із застосуванням цифрових інструментів щодо перших декларацій показав високу результативність – у 80 відсотків декларацій виявлено ознаки кримінального правопорушення. Але головне контроль проводиться у стислі терміни. Якщо повна перевірка декларацій триває 4 місяці, то автоматизований контроль – лише місяць. Завдяки цьому за короткий строк ми можемо опрацювати більше декларацій та ефективніше використовувати ресурси НАЗК», – зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

Він додав, що такі строки пов’язані з тим, що порушення фактично виявляє комп’ютер, порівнюючи дані у декларації з даними в інших державних реєстрах. Працівникам НАЗК залишається лише верифікувати дані та підготувати відповідні матеріали для правоохоронних органів.

Які порушення виявило НАЗК?

Поміж інших, за результатами автоматизованого контролю повноти заповнення декларацій виявлено такі порушення:

  • У декларації депутата Хотівської сільської ради Київської області виявлено недостовірні відомості на загальну суму 33,6 млн гривень. Зокрема, депутат не задекларував понад 40 квартир. 
  • Депутат Макарівської селищної ради Київської області не задекларував нерухомість (будинки, квартири, земельні ділянки) вартістю 26,2 млн гривень.
  • Жодного об’єкта нерухомості не зазначив у декларації депутат Полтавської міської ради. Під час контролю щодо повноти заповнення декларації НАЗК встановило, що депутат є власником кількох нежитлових приміщень та квартир вартістю понад 8,9 млн гривень.

У 17 деклараціях виявлено ознаки злочину за ст. 366-2 Кримінального кодексу України декларування недостовірної інформації. Відповідні матеріали НАЗК передасть до Національної поліції України для подальшого розслідування.

Водночас у чотирьох деклараціях НАЗК встановило недостовірні відомості на суму до 100 прожиткових мінімумів, яка не тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, що всі результати перевірки та контролю декларацій розміщені на нашому вебсайті у розділі «Моніторинг діяльності НАЗК».

Довідково: процедура проведення контролю щодо повноти заповнення декларацій визначена спеціальним Порядком, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України.

Під час проведення такого контролю НАЗК, зокрема, використовує державні реєстри, бази даних, реєстри іноземних держав, судові рішення, які набрали законної сили, а також інші джерела, що можуть містити інформацію, яка має відображатись у декларації.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

2 Червня 2023
Офіс доброчесності НАЗК розпочинає проект із впровадження “золотого стандарту” в школах
1 Червня 2023
НАЗК закликає бізнес до спільної санкційної боротьби проти рф
1 Червня 2023
Голова НАЗК з Керівницею Офісу ОЕСР в Україні обговорили питання вступу України у організацію, зокрема прийняття закону про лобізм
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр