НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Представники НАЗК в межах перемовин про вступ доповіли про наближення українського антикорупційного законодавства до права ЄС

19.09.2024

17-19 вересня в Брюсселі відбулися двосторонні сесії Україна-ЄС в межах переговорного процесу щодо членства України в Євросоюзі. Українська делегація підготувала доповіді про прогрес у наближенні українського законодавства в антикорупційній політиці до права ЄС під час другої двосторонньої скринінгової зустрічі за переговорним розділом 23 «Судова влада та основоположні права».

Переговорна група з питань антикорупційної політики на чолі з Віктором Павлущиком, Головою Національного агентства з питань запобігання корупції, доповіла про стан відповідності українського законодавства до права ЄС та міжнародних практик у цій царині і результати реалізації Україною антикорупційної політики. 

У своєму аналізі Єврокомісія акцентує увагу на заходах та результатах, досягнутих за останні 5 років, а саме на виконанні Державної антикорупційної програми, ухваленої у 2023 році, та Стамбульського плану дій ОЕСР, ефективності розслідування корупційних справ правоохоронними та судовими органами, зокрема випадків корупції на найвищому рівні, впливі війни Росії проти України та впливу воєнного стану на антикорупційні реформи, співпраці антикорупційних органів тощо. 

Також розглядалися заходи та результати роботи НАЗК у сфері запобігання корупції, зокрема у питаннях декларування майна, автоматизації перевірки декларацій, прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній, конфлікту інтересів, захисту викривачів корупції тощо.

Результати цієї двосторонньої зустрічі стануть базою для розроблення дорожньої карти та подальшого плану дій з питань верховенства права, який слугує індикатором відкриття переговорного кластеру «Основи». При цьому жоден переговорний розділ ЄС не буде завершений, допоки не буде виконано контрольні показники, зокрема у межах розділу 23 «Судова влада та основоположні права».

«Україна наразі проходить чи не найскладніший серед усіх європейських країн шлях до членства в ЄС. Адже ми мусимо робити реформи і наближатися до законодавства та норм  Євросоюзу, відстоюючи водночас право на свою незалежність, потерпаючи від війни, розвʼязаної росією.  Ми як країна робимо дуже багато в напрямку захисту прав людини, верховенства права, протидії корупції. Цей прогрес не можна не помітити. Країна зробила колосальний крок вперед. Головне - не зупинитися і продовжувати цей шлях, як би складно не було», - зазначив Віктор Павлущик

НАЗК на зустрічах також предствляли Дмитро Калмиков, заступник Голови НАЗК, Світлана Пилипець, керівниця Управління міжнародного співробітництва НАЗК, Тетяна Завгородня, заступниця керівника відділу правового аналізу та нормопроектування Департаменту антикорупційної політики НАЗК.

Загалом до складу української делегації на чолі з Віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною увійшли близько 300 представників міністерств та інших державних інституцій, зокрема антикорупційних та правоохоронних органів, органів судової влади тощо. Зустрічі проходять у змішаному форматі: онлайн та офлайн.

Для довідки:

Скринінгові сесії під час перемовин допомагають визначити відповідність законодавства країни-кандидата праву ЄС та обсяг реформ, які необхідно здійснити для вступу до ЄС. Триденна зустріч Європейської комісії та України зосереджена на Главі 23 «Судова влада та основоположні права», яка охоплює право ЄС у сферах незалежної та ефективної судової влади, антикорупційної політики, а також основоположних прав і свобод. Прогрес реформ у цій сфері визначає успіх усього переговорного процесу щодо членства в ЄС.

Останні новини

01.04.2025
11:08
Кампанія декларування-2024: декларації подали майже 627 тисяч публічних службовців
31.03.2025
15:41
Норвегія підтримуватиме НАЗК в розробці та імплементації досліджень корупційних ризиків у сфері оборони
15:09
Україна втілює антикорупційні стандарти ОЕСР завдяки вимірюваній політиці та вдосконаленим інструментам - Віктор Павлущик
28.03.2025
17:15
Повний текст інтерв'ю Голови НАЗК Віктора Павлущика для NV
16:50
Як декларувати цінні папери
15:32
НАЗК долучиться до контролю та оцінки антикорупційного експерименту в податковій
14:07
До закінчення кампанії декларування три дні: контакт-центр НАЗК працюватиме у вихідні
10:34
Чи потрібно подавати декларацію посадовцям, які звільнились зі служби у 2024 році?
27.03.2025
16:30
НАЗК оголосило добір на 4 вакансії за напрямами антикорупційної політики та просвіти
15:35
Перевірка організації роботи щодо запобігання корупції в ДСА: формальний підхід до розробки антикорпрограми та непрозорі закупівлі
26.03.2025
15:26
Конфлікт інтересів: НАЗК скерувало до суду протокол стосовно ексголови Васильківського міськрайонного суду Київщини
10:00
Стягнуто в дохід держави 5,6 млн грн необґрунтованих активів начальника управління ДМС в Одеській області
25.03.2025
17:26
Відбудова, публічні закупівлі, фортифікації – сфери з найвищими корупційними ризиками в Запорізькій області
14:52
Публічні службовці активніше подають декларації - до завершення кампанії декларування залишилось шість днів
24.03.2025
12:00
Цивільна конфіскація: з посадовця Державної податкової служби (ДПС) України можуть стягнути 7 млн грн у дохід держави
10:43
НАЗК закликає народних депутатів зберегти інструмент моніторингу способу життя
21.03.2025
16:53
Антикорупційний мейнстрімінг: заступник голови НАЗК презентував рекомендації з підготовки матеріалів для Єврокомісії
16:26
Анонс НАЗК запрошує взяти участь в обговоренні змін до Порядку вилучення декларацій з публічного доступу
20.03.2025
16:21
Як декларувати авто: викрадене, знищене, передане на потреби армії
11:30
НАЗК запрошує громадськість до електронних консультацій щодо законопроєкту про врегулювання виплати винагороди викривачу
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua