НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

Делегація НАЗК закликала ОЕСР надати Україні повноцінне членство в робочій групі ОЕСР з питань хабарництва. Така інтеграція України у міжнародні процеси допоможе забезпечити прозорість післявоєнної відбудови

Посилання скопійовано
Делегація НАЗК закликала ОЕСР надати Україні повноцінне членство в робочій групі ОЕСР з питань хабарництва. Така інтеграція України у міжнародні процеси допоможе забезпечити прозорість післявоєнної відбудови

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков та заступник Голови НАЗК Іван Пресняков в межах робочого візиту провели низку зустрічей з представниками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою забезпечення повноцінного членства України в Робочій групі ОЕСР з питань хабарництва в міжнародних ділових операціях. 

Також під час робочого візиту представники НАЗК виступили з ініціативою приєднання нашої держави до Антикорупційної конвенції ОЕСР.

Намір України щодо приєднання до Робочої групи та імплементації її стандартів був підтриманий у заявах багатьох країн-членів Робочої групи.  Отже, під час подальшої комунікації з ОЕСР буде напрацьовано конкретні кроки для набуття Україною членства.

Які зустрічі було проведено? 

Під час візиту проведено низку двосторонніх зустрічей, зокрема з делегаціями Великобританії, Естонії, США, Польщі, Канади в складі Робочої групи та її Головою паном Драго Косом.

Представники НАЗК провели  зустріч із фахівцями Антикорупційного агентства Франції щодо обміну досвідом та кращими практиками між обома країнами.

Також проведено зустрічі з представниками низки підрозділів ОЕСР, зокрема відповідальних за питання корпоративного урядування і забезпечення доброчесності, корпоративної соціальної відповідальності в компаніях, представниками програми ЄС та ОЕСР SIGMA, антикорупційного відділу ОЕСР, Секретаріату глобальних відносин ОЕСР.

Чому це важливо в контексті післявоєнного відновлення України? 

Питання вступу України до Робочої групи ОЕСР наразі є надзвичайно важливим, оскільки Україна хоче стати країною з відкритою економікою та повністю інтегруватися у світові економічні процеси. 

Олександр Новіков під час виступу в межах робочої групи ОЕСР підкреслив, що НАЗК вже активно веде роботу над підготовкою до післявоєнної відбудови України та чітко розуміє, що майбутній економічний розвиток неможливий без викорінення корупції в державному управлінні та в приватному секторі. Так, це є ключовим етапом на шляху України до Європейського Союзу.

Він нагадав про те, яку важливу роль відіграло ОЕСР у формуванні та дотриманні принципів демократичного управління і вільної ринкової економіки та конкуренції в Європі після Другої світової війни. Тому зараз Україна, як одна з країн-переможниць у Другій світовій війні, вірить, що після нашої майбутньої перемоги над агресором, ОЕСР також зможе відігравати не менш важливу роль у післявоєнному відновленні України, а її Робоча група та органи в підтримці забезпечення прозорості процесу відбудови.

НАЗК ж, у свою чергу, здійснюватиме оцінку корупційних ризиків в ініціативах, пов’язаних з реконструкцією, зокрема у політиці та законодавчих змінах (проектах   законів і  розпоряджень Уряду), та вживатиме заходів щодо пом’якшення виявлених ризиків.

Довідка. ОЕСР об’єднує 37 країн світу, більшість із яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку. Метою діяльності ОЕСР є створення кращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту для всіх. Варто зауважити, що ОЕСР вже не є суто економічною організацією, а її експертиза та діяльність охоплюють також питання регіонального розвитку, охорони здоров’я, освіти, захисту навколишнього середовища тощо.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Червня 2022
Керівники оборонно-промислових підприємств рф, чия зброя вбиває Українців, досі не під санкціями
24 Червня 2022
Дайджест «Новини санкційного фронту»
23 Червня 2022
НАЗК провело зустріч з Представництвом ЄС в Україні
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр