НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

Делегація НАЗК закликала ОЕСР надати Україні повноцінне членство в робочій групі ОЕСР з питань хабарництва. Така інтеграція України у міжнародні процеси допоможе забезпечити прозорість післявоєнної відбудови

Посилання скопійовано
Делегація НАЗК закликала ОЕСР надати Україні повноцінне членство в робочій групі ОЕСР з питань хабарництва. Така інтеграція України у міжнародні процеси допоможе забезпечити прозорість післявоєнної відбудови

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков та заступник Голови НАЗК Іван Пресняков в межах робочого візиту провели низку зустрічей з представниками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою забезпечення повноцінного членства України в Робочій групі ОЕСР з питань хабарництва в міжнародних ділових операціях. 

Також під час робочого візиту представники НАЗК виступили з ініціативою приєднання нашої держави до Антикорупційної конвенції ОЕСР.

Намір України щодо приєднання до Робочої групи та імплементації її стандартів був підтриманий у заявах багатьох країн-членів Робочої групи.  Отже, під час подальшої комунікації з ОЕСР буде напрацьовано конкретні кроки для набуття Україною членства.

Які зустрічі було проведено? 

Під час візиту проведено низку двосторонніх зустрічей, зокрема з делегаціями Великобританії, Естонії, США, Польщі, Канади в складі Робочої групи та її Головою паном Драго Косом.

Представники НАЗК провели  зустріч із фахівцями Антикорупційного агентства Франції щодо обміну досвідом та кращими практиками між обома країнами.

Також проведено зустрічі з представниками низки підрозділів ОЕСР, зокрема відповідальних за питання корпоративного урядування і забезпечення доброчесності, корпоративної соціальної відповідальності в компаніях, представниками програми ЄС та ОЕСР SIGMA, антикорупційного відділу ОЕСР, Секретаріату глобальних відносин ОЕСР.

Чому це важливо в контексті післявоєнного відновлення України? 

Питання вступу України до Робочої групи ОЕСР наразі є надзвичайно важливим, оскільки Україна хоче стати країною з відкритою економікою та повністю інтегруватися у світові економічні процеси. 

Олександр Новіков під час виступу в межах робочої групи ОЕСР підкреслив, що НАЗК вже активно веде роботу над підготовкою до післявоєнної відбудови України та чітко розуміє, що майбутній економічний розвиток неможливий без викорінення корупції в державному управлінні та в приватному секторі. Так, це є ключовим етапом на шляху України до Європейського Союзу.

Він нагадав про те, яку важливу роль відіграло ОЕСР у формуванні та дотриманні принципів демократичного управління і вільної ринкової економіки та конкуренції в Європі після Другої світової війни. Тому зараз Україна, як одна з країн-переможниць у Другій світовій війні, вірить, що після нашої майбутньої перемоги над агресором, ОЕСР також зможе відігравати не менш важливу роль у післявоєнному відновленні України, а її Робоча група та органи в підтримці забезпечення прозорості процесу відбудови.

НАЗК ж, у свою чергу, здійснюватиме оцінку корупційних ризиків в ініціативах, пов’язаних з реконструкцією, зокрема у політиці та законодавчих змінах (проектах   законів і  розпоряджень Уряду), та вживатиме заходів щодо пом’якшення виявлених ризиків.

Довідка. ОЕСР об’єднує 37 країн світу, більшість із яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку. Метою діяльності ОЕСР є створення кращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту для всіх. Варто зауважити, що ОЕСР вже не є суто економічною організацією, а її експертиза та діяльність охоплюють також питання регіонального розвитку, охорони здоров’я, освіти, захисту навколишнього середовища тощо.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

1 Липня 2022
З початку війни НАЗК провело 12 антикорупційних експертиз. Зокрема щодо законопроекту про компенсацію за пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій
29 Червня 2022
НАЗК ідентифікувало ще понад 1000 осіб та компаній для накладення міжнародних санкцій
26 Червня 2022
Керівники оборонно-промислових підприємств рф, чия зброя вбиває Українців, досі не під санкціями
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр