НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Ефективне виконання Державної антикорупційної програми забезпечить вступ України в ОЕСР та гарантуватиме прозорість у процесах відбудови 

Посилання скопійовано
Ефективне виконання Державної антикорупційної програми забезпечить вступ України в ОЕСР та гарантуватиме прозорість у процесах відбудови 

Вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) є одним з пріоритетів Уряду України. Саме ефективне виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП) може забезпечити отримання Україною членства в Організації та забезпечити прозорість та підзвітність у процесах, пов’язаних з повоєнною відбудовою. 

“Наша мета — стати чемпіонами з впровадження рекомендацій ОЕСР щодо публічної доброчесності. Адже ці рекомендації повністю співпадають з цілями ДАП та запитом українського суспільства на справедливість”, – про це заявив Олександр Новіков під час участі у панелі «Доброчесність у повоєнному відновленні України», організованій НАЗК на Міжнародному форумі антикорупції та доброчесності ОЕСР в Парижі.

Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зазначив, що Україна впевнено рухається до своєї мети — отримання повноцінного членства в ОЕСР. «Минулого року Прем‘єр-міністр України вже подав заявку на вступ нашої держави в ОЕСР. Вже навесні цього року в Україні запрацював офіс ОЕСР. Ми відчуваємо потужну підтримку, і процес прозорої та підзвітної відбудови має тільки посилити довіру наших міжнародних партнерів», — зазначив перший заступник спікера Парламенту. Він додав, що Верховна Рада повністю підтримує роботу антикорупційних органів України і тільки завдяки плідній роботі разом можна забезпечити прозорість повоєнної відбудови.

«Ми віримо, що ключем до забезпечення підзвітності відбудови держави є діджиталізація цих процесів. Саме з цією метою ми розробили нову систему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accounable Management). Вона створена для цифрового управління відновленням країни, до якої громади можуть вносити свої проекти, залучати для них фінансові ресурси та керувати будівництвом. Завдяки DREAM кожен громадянин України або інвестор зможе моніторити проекти відновлення на всіх етапах. Система показуватиме проектну документацію, джерела фінансування, обсяг та характер закупівель товарів та послуг, а також статус виконання будівельних робіт. Це дозволить залучити більше міжнародних інвестицій для відновлення України», — зазначив Мустафа Найєм, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

“Попри війну, Україна продовжує займатися реформами. Громадськість та влада мають спільне бачення у контексті прозорості відновлення та функціонування державних процесів загалом. Ми маємо велику кількість інноваційних реєстрів та інших IT-продуктів. Одним з них і є система DREAM, яка буде у відкритому доступі для всіх користувачів уже з 21 червня після її презентації в Лондоні на Ukraine Recovery Conference”, – додав Віктор Нестуля, співзасновник Коаліції RISE Ukraine – Coalition for Reconstruction.

Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва підкреслила важливість ефективного контролю і аудиту на національному рівні та здійснення моніторингу та контролю за реалізацією проектів відновлення. «Закупівлі є найбільш вразливою ланкою для корупції, конфлікту інтересів та інших порушень законодавства. Держаудитслужба відповідальна за забезпечення перевірки використання коштів, виділених на відбудову, реалізацію окремих проектів. Це вкрай важливо, оскільки це кошти наших партнерів, а отже, увага державного фінансового контролю має бути ще пильнішою під час реалізації проектів відбудови», — зазначила очільниця Держаудитслужби.

Інвестори мають бути впевнені у захисті їх прав і свобод і розраховувати на ті правила гри, які працюють в усьому цивілізованому світі. Однією зі складових чесної гри для учасників післявоєнної відбудови України є системна та ефективна боротьба з корупцією. На цьому  наголосив Директор національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос.

Він додав, що для цього НАБУ і САП потребують збільшення інституційних спроможностей, у тому числі розширення штату працівників, задіяних безпосередньо в слідчому процесі., Саме це передбачає і розроблена НАЗК Державна антикорупційна програма до 2025 року.

Олександр Клименко, Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) наголосив на важливості злагодженої роботи всіх антикорупційних інституцій, адже саме працюючи як єдиний механізм, можна досягати ефективних результатів, в чому можна пересвідчитися зараз. Він нагадав, що антикорупційні органи діджиталізують також і внутрішні процеси співпраці. Так, в Україні вже тестується система електронного кримінального провадження eCаse Management System. «Ми впроваджуємо інновації, посилюючи ефективність досудового розслідування. Система eCase MS є важливим елементом у цьому процесі», — додав Олександр Клименко.

Голова Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Віра Михайленко запевнила, що ВАКС є запобіжним інструментом для контролю та законного, прозорого й ефективного розподілу допомоги Україні як під час війни, так і після нашої Перемоги при її відбудові, судді ВАКС продовжать здійснювати правосуддя виключно керуючись принципом верховенства права та нормами законодавства, не озираючись на імена, політичну належність чи інші характеристики підозрюваних чи обвинувачених осіб, зі справедливого встановлення вини чи невинуватості особи.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

7 Червня 2023
Оголошено добір на шість вакансій в НАЗК
6 Червня 2023
НАЗК дослідило корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій
6 Червня 2023
Недостовірне декларування на 27 млн грн: ексдепутату Київської облради повідомили про підозру
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр