Кабінет Міністрів затвердив критерії та методику оцінювання ефективності роботи НАЗК

20 травня Кабінет Міністрів України затвердив критерії та Методику проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Проведення такої оцінки – важливий інструмент для забезпечення прозорості діяльності НАЗК та ефективності його роботи.

Розробка та ухвалення такого документу передбачена Законом України «Про запобігання корупції» (ст. 14).

Хто проводитиме оцінку діяльності НАЗК?

Уряд створюватиме спеціальну Комісію з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК. Вона складатиметься з трьох осіб.

Їхні кандидатури пропонуватимуться міжнародними організаціями та проєктами донорської допомоги (донорами), які протягом останніх двох років до проведення оцінки надавали Україні допомогу в сфері запобігання та протидії корупції.

За якими показниками здійснюватиметься оцінка?

Комісія здійснюватиме оцінку забезпечення незалежності НАЗК та надання йому необхідних ресурсів за такими сферами діяльності:

  1. формування, координація та моніторинг НАЗК антикорупційної політики;
  2. організація НАЗК заходів із запобігання та виявлення корупції;
  3. моніторинг та контроль НАЗК дотримання законодавства про конфлікт інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених Законом;
  4. контроль та перевірка НАЗК декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, моніторинг способу життя суб’єктів декларування;
  5. забезпечення законності та прозорості фінансування політичних партій, а також подання ними фінансової звітності;
  6. діяльність НАЗК у сфері захисту викривачів корупції;
  7. взаємодія НАЗК з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами іноземних держав, міжнародними організаціями та громадськістю;
  8. управління та організаційна спроможність НАЗК.

Як часто проводитиметься оцінка роботи НАЗК?

Оцінка роботи НАЗК проводитиметься кожні два роки. Початковою точкою для відліку вважатиметься призначення нового Голови НАЗК. Таким чином, уперше оцінка ефективності діяльності НАЗК відбудеться у січні 2022 року.

Що відбувається в результаті оцінки? Після проведення оцінки Комісія готує Звіт оцінки ефективності діяльності НАЗК. Негативна оцінка з боку Комісії може бути підставою для звільнення Голови НАЗК.