НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

Корупційні схеми на забезпеченні людей з інвалідністю засобами реабілітації: НАЗК спільно з Інститутом законодавчих ідей презентували результати досліджень

Посилання скопійовано
Корупційні схеми на забезпеченні людей з інвалідністю засобами реабілітації: НАЗК спільно з Інститутом законодавчих ідей презентували результати досліджень

Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з Інститутом законодавчих ідей (ІЗІ) презентували результати дослідження «Доступ на 1.5-мільярдний ринок забезпечення технічними засобами реабілітації (ТЗР). Корупційні ризики та практика їх реалізації» та комплексного аналізу «Топ-10 корупційних схем забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації».

“Державне фінансування  цієї сфери збільшується щороку. Потреба зростає. А забезпечення людей з інвалідністю ТЗР стає одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері соціального захисту. Проте система досі побудована так, що громадяни не можуть контролювати розподіл грошей на ці потреби, у той час, як люди з інвалідністю ризикують залишитися без реальної допомоги”, – зазначив заступник Голови НАЗК Іван Пресняков. 

Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач презентував дослідження про ключові корупційні ризики у сфері та надані НАЗК рекомендації з їх усунення. 

“Під час дослідження ми виявили величезну кількість корупційних схем, які функціонували роками. Поки корупціонери процвітали завдяки корупційним ризикам системи, люди з інвалідністю не могли отримати потрібні засоби реабілітації”, – зазначив Сергій Деркач. 

Тетяна Хутор, голова аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей”, презентувала ще одне спільне дослідження «Доступ на 1.5-мільярдний ринок забезпечення технічними засобами реабілітації (ТЗР). Корупційні ризики та практика їх реалізації». 

“1,7 мільярдів коштів платників податків вже в наступному році будуть спрямовані на засоби реабілітації для осіб з інвалідністю. Ринок є дуже спокусливим, адже виплати гарантуються державою, та не застосовуються загальні правила публічних закупівель. Більш того, система побудована таким чином, що якісно відслідкувати їх використання напевно не може ніхто”, –  прокоментувала голова аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей”. 

Також Тетяна Хутор розповіла про 5 варіантів зміни системи, які обговорюються у профільному середовищі. Інститут законодавчих ідей описав основні переваги та ризики, які можуть виникнути під час реалізації цих варіантів. Серед альтернатив – запровадження тендерів та ваучерної системи, монетизація забезпечення засобами реабілітації. 

Після презентації відбулося обговорення варіантів вирішення обговореної проблематики. До дискусії було запрошено посадовців Міністерства соціальної політики, Рахункової палати, Держаудитслужби, Держлікслужби. Всі вони залучені до системи забезпечення людей з інвалідністю ТЗР на різних етапах. 

Крім того свою точку зору щодо покращення існуючої системи також висловили представники громадських організацій, організацій людей з інвалідністю та представники підприємств протезно-ортопедичної галузі.

Ознайомитися з дослідженнями можна за посиланнями:

Фото: Укрінформ

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

9 Серпня 2022
Повідомляйте про схеми обходу санкцій росіянами на порталі «Війна&Санкції»
9 Серпня 2022
Оголошено добір на 3 відкриті вакансії в НАЗК
6 Серпня 2022
ВІДЕО НАЗК разом з CEO Club провели перше обговорення уроків війни у форматі діалогу
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр