НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Корупційні схеми на забезпеченні людей з інвалідністю засобами реабілітації: НАЗК спільно з Інститутом законодавчих ідей презентували результати досліджень

Посилання скопійовано
Корупційні схеми на забезпеченні людей з інвалідністю засобами реабілітації: НАЗК спільно з Інститутом законодавчих ідей презентували результати досліджень

Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з Інститутом законодавчих ідей (ІЗІ) презентували результати дослідження «Доступ на 1.5-мільярдний ринок забезпечення технічними засобами реабілітації (ТЗР). Корупційні ризики та практика їх реалізації» та комплексного аналізу «Топ-10 корупційних схем забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації».

“Державне фінансування  цієї сфери збільшується щороку. Потреба зростає. А забезпечення людей з інвалідністю ТЗР стає одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері соціального захисту. Проте система досі побудована так, що громадяни не можуть контролювати розподіл грошей на ці потреби, у той час, як люди з інвалідністю ризикують залишитися без реальної допомоги”, – зазначив заступник Голови НАЗК Іван Пресняков. 

Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач презентував дослідження про ключові корупційні ризики у сфері та надані НАЗК рекомендації з їх усунення. 

“Під час дослідження ми виявили величезну кількість корупційних схем, які функціонували роками. Поки корупціонери процвітали завдяки корупційним ризикам системи, люди з інвалідністю не могли отримати потрібні засоби реабілітації”, – зазначив Сергій Деркач. 

Тетяна Хутор, голова аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей”, презентувала ще одне спільне дослідження «Доступ на 1.5-мільярдний ринок забезпечення технічними засобами реабілітації (ТЗР). Корупційні ризики та практика їх реалізації». 

“1,7 мільярдів коштів платників податків вже в наступному році будуть спрямовані на засоби реабілітації для осіб з інвалідністю. Ринок є дуже спокусливим, адже виплати гарантуються державою, та не застосовуються загальні правила публічних закупівель. Більш того, система побудована таким чином, що якісно відслідкувати їх використання напевно не може ніхто”, –  прокоментувала голова аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей”. 

Також Тетяна Хутор розповіла про 5 варіантів зміни системи, які обговорюються у профільному середовищі. Інститут законодавчих ідей описав основні переваги та ризики, які можуть виникнути під час реалізації цих варіантів. Серед альтернатив – запровадження тендерів та ваучерної системи, монетизація забезпечення засобами реабілітації. 

Після презентації відбулося обговорення варіантів вирішення обговореної проблематики. До дискусії було запрошено посадовців Міністерства соціальної політики, Рахункової палати, Держаудитслужби, Держлікслужби. Всі вони залучені до системи забезпечення людей з інвалідністю ТЗР на різних етапах. 

Крім того свою точку зору щодо покращення існуючої системи також висловили представники громадських організацій, організацій людей з інвалідністю та представники підприємств протезно-ортопедичної галузі.

Ознайомитися з дослідженнями можна за посиланнями:

Фото: Укрінформ

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Жовтня 2023
Занадто чорне золото: три найбільші китайські нафто-газові компанії НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни
2 Жовтня 2023
Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди
2 Жовтня 2023
Вхід до Реєстру декларацій через технічні зміни в АЦСК Приватбанк частково обмежено
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр