Уже майже місяць, як Конституційний Суд України своїм рішенням скасував відповідальність за декларування недостовірних відомостей, визнавши неконституційною відповідну статтю Кримінального Кодексу. Це рішення стало подарунком для тих, у кого НАЗК виявило порушення в деклараціях.
На черзі — нові імена #корупційніщасливчики.
Сергій Ніколайчук, ексзаступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, не вказав дохід від продажу цінних паперів Мінфіну в розмірі майже 2 млн гривень та інформацію про фінансові зобов’язання перед банком на понад 621 тис. грн.
Володимир Кайдась, колишній перший секретар МЗС, не повідомив про квартиру, яка належить йому спільно з дружиною, вартістю близько 4 млн грн (136 тис. євро).
Сергій Сухомлин, міський голова Житомира, не зазначив відомості про корпоративні права на суму понад 3,2 млн грн.
Джемма Куценко, начальник юридичного відділу Держказначейства в Київській області, вказала недостовірну інформацію про нерухомість на майже 3,2 млн гривень та грошові активи на 482 тис гривень.
Юрій Яремчук, депутат Вінницької облради, не задекларував корпоративні права в підприємстві, які належать його дружині, на 226 тис грн, та не повідомив про власні фінансові зобов’язання на понад 3,3 млн грн.
Через рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлено можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо.
Попри це, ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання цієї ситуації. Саме тому продовжуємо працювати над ініціативами, які допоможуть підвищити ефективність запобігання та протидії корупції в Україні після відновлення повноцінного функціонала НАЗК.