НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Майже 10 млн грн необґрунтованих активів: НАЗК надіслало до САП результати моніторингу способу життя трьох посадовців

Посилання скопійовано
Майже 10 млн грн необґрунтованих активів: НАЗК надіслало до САП результати моніторингу способу життя трьох посадовців

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надіслало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обґрунтовані висновки за результатами моніторингу життя трьох чиновників із Київської, Черкаської та Вінницької областей.

Нагадуємо, НАЗК здійснює моніторинг способу життя, щоб встановити, чи відповідає рівень життя посадовця та членів його сім’ї, майно й отримані ними доходи декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Які результати моніторингів?

Позичені кошти

Голова сільської ради в Київській області не вказала в декларації автівку чоловіка Toyota Land Cruiser 200 вартістю близько 2,5 млн грн.

Посадовиця не відповіла на звернення НАЗК про авто, водночас чоловік підтвердив, що машина придбана. Як зазначив чоловік декларантки, гроші на покупку позичали в родичів, знайомих та друзів.

Під час моніторингу НАЗК виявило, що за період із 1998 по 2020 років дохід сім’ї посадовиці становить трохи більше 1,2 млн грн (не враховуючи видаткових операцій із банківських рахунків та зняття готівки, а також сплату податків та зборів). Документи, які підтвердили б інші види доходів, посадовиця не надала.

Різниця між законними доходами декларантки та її чоловіка і вартістю авто становить 2,2 млн грн. У розумінні закону це необґрунтований актив.

 Автівки за спадок

Місцевий депутат у Черкаській області у 2020 році купив авто  Land Rover Range Rover та два LEXUS LX 570 на суму понад 7 млн гривень. Водночас посадовець не декларував жодних активів, а загальний дохід сім’ї депутата за 2020 рік становив лише трохи більше 800 тис. грн.

Мати посадовця пояснила, що їхня сім’я раніше жила у Вірменії та була досить забезпеченою. Після смерті чоловіка (батька декларанта), мати отримала всі кошти без заповіту, тому ніяких підтверджуючих  документів на володіння активами не мала. А коли почула, що син (декларант) хоче придбати авто, передала йому ці кошти.

Під час моніторингу було встановлено необгрунтовані активи на суму майже 6, 2 млн грн.

Квартира на Київщині та машина

Головна спеціалістка управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області задекларувала за 2021 рік автівку Toyota Yaris та квартиру загальною площею 76,3 м2 на Київщині. Загальна вартість майна — 1, 7 млн грн.

Законні доходи подружжя за 2021 рік та їхні грошові активи за 2020 рік разом склали близько 400 тис. грн. Сума коштів, джерел походження яких не вдалося встановити під час моніторингу способу життя декларантки, становить 1.3 млн грн.

Яке покарання передбачено за необгрунтовані активи?

Після того як НАЗК передає матеріали до САП, прокурори можуть подати відповідний позов до суду. Після ухвалення судового рішення про визнання необґрунтованими активів, їх мають стягнути в дохід держави (Стаття 290 Цивільно процесуального кодексу України)

Нагадуємо, що минулого тижня НАЗК також надіслало обгрунтований висновок щодо народної депутатки Наталії Королевської.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

9 Червня 2023
НАЗК наголошує на необхідності усунення корупційних ризиків у діяльності АТ «Укрзалізниця»
9 Червня 2023
АНОНС НАЗК проведе громадське обговорення законопроектів щодо підвищення ефективності контролю за своєчасністю подання декларацій, моніторингу способу життя та вдосконалення механізмів запобігання корупції
8 Червня 2023
Україна має три пріоритети на шляху до виконання рекомендацій GRECO: відновлення декларування і звітування партій, виконання ДАП, ухвалення закону про лобізм – Олександр Новіков
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр