Міжнародні партнери відновили підтримку НАЗК

Рішення про відновлення підтримки в реалізації проектів Національного агентства представники міжнародних донорських організацій оголосили сьогодні під час зустрічі з керівництвом НАЗК.

«Ми бачимо, що Уряд докладає максимум зусиль, щоб перезапустити Національне агентство. Те, що замінено керівництво, це добре, але також важливо мати нову Антикорупційну стратегію. Вашими пріоритетами мають бути електронне декларування та фінансування політичних партій. Коли ми приймали рішення припинити допомогу НАЗК, ми були впевнені, що це правильне рішення. Зараз ми ухвалили рішення відновити допомогу, і ми вважаємо це теж правильним рішенням», – заявив представник Офісу демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Гарт Вілліс.

Керівник програми «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» Ека Ткешелашвілі зазначила, що НАЗК має реальний шанс реалізувати всі амбітні плани, які не вдалося реалізувати з часу початку роботи Агентства. За її словами, у травні 2020 року буде готова до реалізації Друга фаза програми «Антикорупційна ініціативи ЄС».

«Нам варто розшири пріоритети і ЄС готовий надавати допомогу за всіма напрямами», – сказала Ека Ткешелашвілі.

«Я розумію відповідальність і очікування, які на мене покладає суспільство, парламент та міжнародні партнери, – заявив Голова НАЗК Олександр Новіков. – Наша команда має амбітну мету перетворити Агентство на найпотужніший антикорупційний орган,  показати справжні результати боротьби з корупцією, а отже, відновити довіру суспільства».

За словами Олександра Новікова, амбітна ціль Національного агентства в перші шість місяців затвердити Антикорупційну стратегію. Другим пріоритетом є швидка та ефективна перевірка декларацій по завершенню кампанії декларування 1 квітня. Також серед пріоритетів НАЗК – запровадження електронної системи звітності для політичних партій.