Наталія Новак запропонувала зміни до законодавства для розблокування процесу перевірки декларацій

Т.в.о. Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Новак запропонувала зміни до законодавства стосовно автоматизованого розподілу обов’язків між уповноваженими особами НАЗК для розблокування процесу повної перевірки декларацій. Про це Наталія Новак повідомила сьогодні під час прес-конференції.

«Законодавець, на жаль, не передбачив можливості для тимчасово виконуючого обов’язки Голови Національного агентства керувати процесом повної перевірки декларацій. Було чітко сказано, що уповноважені особи, які перевіряють декларації, призначаються лише  Головою НАЗК. Крім того, перевірка декларацій повинна здійснюватися внаслідок автоматизованої системи розподілу обов’язків з проведення перевірок між уповноваженими особами НАЗК. Оскільки такої технічної можливості наразі немає, мною було внесено пропозиції щодо змін до  законодавства: а саме розподіл обов’язків з проведення перевірки між уповноваженими особами буде здійснюватися автоматизовано після того, як буде забезпечено таку технічну можливість» – зазначила Наталія Новак.

Крім того, т.в.о. Голови Національного агентства повідомила про затвердження в Міністерстві юстиції порядку автоматизованого доступу Системи логічного та арифметичного контролю декларацій до трьох державних реєстрів: Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей і Реєстру актів цивільного стану. Таким чином, Національне агентство має затверджені протоколи про доступ до усіх 16 реєстрів та баз даних, необхідних для перевірки декларацій в автоматизованому режимі.