НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

НАЗК 2.0. Запобігання політичній корупції – 2022: розширення функціоналу реєстру POLITDATA та адвокація поновлення звітування політичних партій

Посилання скопійовано
НАЗК 2.0. Запобігання політичній корупції – 2022: розширення функціоналу реєстру POLITDATA та адвокація поновлення звітування політичних партій

Наразі НАЗК створює один з кращих інструментів у світі  для прозорості політичних фінансів. Наша амбітна ціль – створення та масштабування реєстру POLITDATA на інші країни. 

У минулому році НАЗК осучаснило дизайн публічної частини Реєстру для комфортного отримання інформації з реєстру громадськістю. Також суттєво розширило функціонал реєстру POLITDATA для подання виборчих звітів. Це врегульовано постановою ЦВК від 12.08.2022 № 90. Триває робота над автозаповненням звітів і їх автоперевіркою, а також формуванням аналітичних даних за певними критеріями.  

Крім того, НАЗК підтримує необхідність відновлення подання звітів політичних партій, яке було зупинено ще в 2020 році через COVID-19, а тепер і через воєнний стан. Фактично подання звітності перестало бути обов’язковим для політичних партій, а стало лише правом. 

«Сьогодні існує необхідність в ухваленні необхідних законодавчих змін, що дозволять відновити подання звітів політичних партій і їх перевірку. Цю позицію НАЗК підтримують і громадські організації», — зазначила керівниця Департаменту запобігання політичній корупції   Ганна Чорнуцька.

За її словами, НАЗК подало на розгляд Уряду розроблені пропозиції щодо необхідних законодавчих змін. 

Які результати роботи для забезпечення прозорості політичних фінансів? 

  • Нормотворча робота 

Експерти НАЗК взяли участь у робочих групах при комітетах парламенту з розробки нової редакції закону про політичні партії та комплексних змін до Виборчого кодексу України.

Розроблено та передано до Уряду законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, залучення до діяльності політичних партій осіб з інвалідністю та удосконалення механізму державного фінансування статутної діяльності політичної партії», який, серед іншого, передбачає поновлення подання та перевірки звітів політичних партій

Його ухвалення допоможе забезпечити доброчесність політичних партій, створити прозорі умови їхнього фінансування та зменшити вплив фізичних і юридичних осіб на діяльність партій. 

Також затверджено нові Роз’яснення щодо окремих питань звіту про проведення зовнішнього незалежного аудиту фінансової звітності політичної партії та щодо синхронізації відомостей Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та бухгалтерського обліку політичної партії.

  • Державне фінансування політичних партій у 2022 році 

Минулого року політичним партіям перераховано державне фінансування на статутну діяльність у загальному розмірі понад 617 млн грн. Через заборону діяльності політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» (ОПЗЖ) ухвалено рішення щодо припинення їй державного фінансування. Водночас за результатами аналізу звіту політичної партії «Голос» зупинено державне фінансування її статутної діяльності до усунення партією причин, що зумовили таке зупинення.

Завдяки здійсненню НАЗК дієвого державного контролю за фінансуванням політичних партій заощаджено майже 180 млн грн, виділених на державне фінансування статутної діяльності політичних партій (виділялися партіям «ОПЗЖ» та «Голос»).

  • Контроль за виконанням судових рішень

Контроль за виконанням судових рішень, винесених за результатами розгляду складених уповноваженими особами НАЗК протоколів про адміністративні правопорушення, що були виявлені під час перевірки фінансових звітів політичних партій, забезпечив близько 1 млн грн додаткових надходжень до державного бюджету (стягнення відбулися за судовими рішеннями, ухваленими в 2021 році та на початку 2022 року). 

#НАЗК_ 2_0 

#politdata

#політпартії

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

28 Березня 2023
Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора
27 Березня 2023
Динаміка декларування зросла: за тиждень декларації за 2021 рік подали понад 7,4 тис. осіб
24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр